Putin obvinil za konflikt v Kerčskom prielive Porošenka, vraj si tak chcel politicky polepšiť

394672_kerc4 676x389.jpg

MOSKVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin obvinil ukrajinskú hlavu štátu Petra Porošenka z incidentu v Kerčskom prielive, kde ruskí pohraničníci v nedeľu spustili paľbu na tri lode ukrajinského námorníctva a následne ich aj s posádkami zadržali. Šéf Kremľa sa k víkendovým udalostiam vyjadril po prvý raz.

Putin v televíznom prejave uviedol, že celý incident vyprovokovali ukrajinské lode, ktoré odmietli komunikovať s ruskou pohraničnou strážou. Podľa neho Porošenko nariadil lodiam, aby vyprovokovali stret, len preto, aby si politicky polepšil a zabezpečil si znovuzvolenie v budúcoročných prezidentských voľbách.

Ruský prezident okrem iného povedal, že ukrajinské lode porušili teritoriálne vody južného Ruska, ktoré sú medzinárodne uznanou hranicou. Podľa agentúry AP sa to však vylučuje s vyjadreniami ukrajinskej vlády, ktorá tvrdí, že lode prichádzali z iného smeru a plavili sa len v medzinárodných vodách.

Viac k témam: Kerčský prieliv, konflikt v Kerčskom prielive (Ukrajina – Rusko), Petro Porošenko, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin obvinil za konflikt v Kerčskom prielive Porošenka, vraj si tak chcel politicky polepšiť © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články