Putin prezradil, kde žijú jeho dcéry

Ruský prezident uviedol, že je na svoje dve dcéry hrdý. Moskva 19. decembra (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin na výročnej tlačovej konferencii odpovedal aj na osobnú otázku, ktorá sa týkala jeho dvoch dcér. Uviedol, že obe žijú v Rusku, majú tam trvalý pobyt, vždy študovali len na ruských školách a momentálne sa nevenujú ani politike, ani podnikaniu.

Putin síce najskôr upozornil, že neodpovedá na otázky o svojej rodine, vzápätí však uviedol, že jeho dcéry Marija a Jekaterina sa nevenujú ani politike, ani podnikaniu. Odmietol však konkretizovať, čím sa zaoberajú. „Žijú si svoj život, a to dôstojne,“ konštatoval s tým, že je na ne hrdý. Bližšie podrobnosti odmietol povedať s odvolaním sa na ich bezpečnosť.

Agentúra TASS v tejto súvislosti upozornila, že Putin nepoprel informáciu, že jeho dcéra Jekaterina predsedá Fondu národného intelektuálneho rozvoja pri Moskovskej štátnej univerzite (MGU); jej potvrdenie od neho chcel pýtajúci sa novinár.

Na margo projektu spresnil, že nie je dôležité, kto sa mu venuje, „podstatná je práca“. Vysvetlil, že projekt inicioval rektor MGU s tým, aby zastrešil inovátorov a tých, ktorí hľadajú špecialistov a inovácie.

Začiatkom tohto roka sa v médiách objavili správy, že Putinova 28-ročná dcéra Jekaterina, ktorá používa pseudonym Tichonovová, spojila svoje meno so spomínaným univerzitným projektom za 1,7 miliardy dolárov a predsedá údajne i spoločnosti Innopraktika. Obe inštitúcie dozerajú na výstavbu nového vedeckého centra Lomonosovej univerzity, kde je Putinova dcéra aj členkou akademickej rady.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. decembra 2015

Odporúčané články