Putin v novoročnom prejave pozdravil vojakov v zahraničí

Vladimir Putin zároveň poznamenal, že Rusko si v roku 2015 pripomenulo 70. výročie od porážky nemeckej nacistickej armády v druhej svetovej vojne.MOSKVA 31. decembra (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin využil svoj novoročný prejav na zdôraznenie ruskej úlohy pri bojoch v Sýrii. Spomenul aj boje v druhej svetovej vojne pred 70 rokmi, informovala agentúra AP.

Putinov prejav televízia postupne odvysielala pred polnocou vo všetkých časových pásmach Ruskej federácie. Prezident v ňom pozdravil ruských „vojakov, ktorí bojujú proti medzinárodnému terorizmu a zasadzujú sa za ruské záujmy ďaleko v zahraničí“.

Ruské vojenské letectvo útočí na pozície militantnej organizácie Islamský štát v Sýrii od konca septembra. Počas tohto obdobia zahynuli pri výkone povolania najmenej dvaja ruskí vojaci, doplnila AP.

Putin zároveň poznamenal, že Rusko si v roku 2015 pripomenulo 70. výročie od porážky nemeckej nacistickej armády v druhej svetovej vojne. „Skúsenosť našich otcov a starých otcov, ich jednota v týchto ťažkých časoch a ich duševná sila je pre nás výborným príkladom,“ dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. decembra 2015

Odporúčané články