Rakúsky Burgenland ukončí lockdown, otvoria sa reštaurácie aj školy

460821_virus_outbreak_austria_66456 f97d0301240d437799b131f729cd4b69 676x451.jpg

14.4.2021 (Webnoviny.sk) – Rakúsky Burgenland ukončí lockdown. Oznámil to v stredu burgenlandský hajtman Hans Peter Doskozil. Od pondelka sa v spolkovej krajine na východe Rakúska otvárajú obchody a školy. Reštaurácie zatiaľ zostávajú zatvorené.

Centrálna vláda vo Viedni s rozhodnutím krajinskej vlády súhlasí. Úradujúci minister zdravotníctva Werner Kogler však upozornil, že vývoj bude „pozorne sledovať“. „Hovorili sme s krajinským hajtmanom: keď to bude potrebné, musí sa zatiahnuť núdzová brzda,“ doplnil kancelár Sebastian Kurz.

Viac o téme: Koronavírus

Vláda podporuje ukončenie lockdownu, hoci počet ľudí hospitalizovaných na jednotkách intenzívnej starostlivosti v Burgenlande dosiahol v stredu nový rekord vzhľadom na to, že počet nových infekcií klesá, uviedol Kogler. To sa podľa neho prejaví aj na menšej vyťaženosti jednotiek intenzívnej starostlivosti.

O „určitom uvoľnení“ pri nových infekciách hovoril aj Kurz. Situácia je podľa neho stále napätá, smerovanie je však dobré. Kancelár tiež vyjadril potešenie, že lockdown bude platiť už iba vo dvoch spolkových krajinách, vo Viedni a Dolnom Rakúsku.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsky Burgenland ukončí lockdown, otvoria sa reštaurácie aj školy © SITA Všetky práva vyhradené.

14. apríla 2021

Odporúčané články