Rely Dakar má ďalšiu obeť, opäť bol pri tom Baude

V utorok na cestnej komunikácii do Córdoby havarovalo asistenčné vozidlo, ktoré ťahalo automobil Francúza Lionela Bauda.

CÓRDOBA 12. januára (WebNoviny.sk) – Rely Dakar 2016 hlási ďalšiu ujmu na ľudskom živote, hoci nie priamo zo súťažného diania. V utorok na cestnej komunikácii do Córdoby havarovalo asistenčné vozidlo, ktoré ťahalo automobil Francúza Lionela Bauda.

Odporúčame:

Skvelý Štefan Svitko je na Rely Dakar opäť druhý

Obrazom: Sébastien Loeb mal vážnu nehodu na Rely Dakar

Pri incidente zahynul jeden človek, ďalší piati sa zranili, z toho jeden je údajne v kritickom stave. Mitsubishi Lancer so súťažným číslom 409 prevážali v utorok do Buenos Aires, kde ho mali nalodiť na cestu do Európy. Práve Baude na rovnakom automobile spôsobil na 38. ročníku Rely Dakar doteraz jediný fatálny úraz, keď v Bolívii v sobotňajšej 7. etape zrazil na trati 63-ročného osamoteného diváka.

Ide o štvrtý prípad od presťahovania Dakaru do Južnej Ameriky v roku 2009, keď v normálnej premávke došlo k tragickému incidentu prepojenom na toto prestížne motoristické podujatie. V roku 2009 zomreli dvaja ľudia pri havárii asistenčného vozidla s autom na komunikáciách v Čile. O štyri roky neskôr sa na ceste udiali dva od seba nezávislé incidenty – pri jednom zahynul účastník Dakaru Thomas Bourgin, ktorý kolidoval s policajným autom v Čile, pri druhom vyhasli dva životy v Peru pri zrážke so sprievodným vozidlom. Informoval portál motorsport.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. januára 2016

Odporúčané články