Reprezentant Tomáš Mrviš prišiel o obličku

Krídelník Interu sa vážne zranil v zápase proti Komárnu, keď sa pod vlastným košom sa pokúsil zastaviť domáceho rozohrávača T. J. Bannistera, ktorý ho vo výskoku zasiahol kolenom do brucha.BRATISLAVA 28. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský basketbalový reprezentant Tomáš Mrviš prišiel o obličku, oznámil vo štvrtok neradostnú správu jeho klub Inter Bratislava. Krídelník „žlto-čiernych“ sa vážne zranil v stredajšom zápase 30. kola na palubovke majstrovského Komárna. Pod vlastným košom sa pokúsil zastaviť domáceho rozohrávača T. J. Bannistera, ktorý ho vo výskoku zasiahol kolenom do brucha. S ťažkosťami odkráčal do šatne.

Dvadsaťpäťročného Mrviša ešte v noci operovali. „Celá dolná časť obličky bola rozdrvená na dreň. V okolí bolo pomerne veľa krvi. Celý ten priebeh, čo sa udialo po úraze – Tomáš mal veľké bolesti, opakovane zvracal a kým došiel do nemocnice, postihlo ho niekoľko kolapsových stavov – svedčí o veľkom ‚násilí‘, ktoré pôsobilo na obličku,“ vysvetlil na webe bkinter.sk klubový lekár Interu Richard Demovič, ktorý bol aj pri zákroku.

„Oblička je dobre chránená. Ako športovec má pevnú brušnú stenu. Určite tam boli reflexné protiopatrenia s napätím svalov. Takže bol ‚dobre‘ trafený, ale najmä bol zasiahnutý veľkou energiou. Prudkým, rýchlym úderom. Obličky sú párový orgán. Telo dokáže efektívne fungovať aj s jednou. Sú darcovia, ktorí za života darujú obličku, takisto pacienti po transplantácii, ktorí taktiež žijú len s jednou. Takže perspektíva z pohľadu bežného života problematická obvykle nebýva.“

Mrviš mal v tejto sezóne priemery 7,3 bodu, 3,6 doskoku a 2,4 asistencie na zápas. Priemerne trávil na palubovke takmer 22 minút. V minulej sezóne pôsobil v Prostějove, predtým v Handlovej a Leviciach.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. januára 2016

Odporúčané články