Réway opustil tréningový kemp Montrealu Canadiens a zamieril na farmu

353220_reway 640x420.jpg

MONTREAL 24. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Martin Réway opustil v nedeľu tréningový kemp Montrealu Canadiens v severoamerickej NHL.

„Habs“ poslali talentovaného útočníka na farmu do Laval Rocket v nižšej AHL spolu s dvoma ďalšími hráčmi. Dvadsaťdvaročný Réway neodohral v prípravnom kempe žiadny zápas. V drese Montrealu sa v lete predstavil na turnaji nováčikov.

Odporúčame:
Christián Jaroš sa v Ottawe nepresadil, preradili ho na farmu

Rodák z Prahy absentoval na súťažnom ľade viac ako rok pre problémy so srdcovým svalom a imunitným systémom. V roku 2013 bol draftovou voľbou Montrealu vo štvrtom kole, celkovo 116. vybraným hokejistom. Od ukončenia úspešného pôsobenia v tíme Gatineau Olympiques v kanadskej juniorskej ligy QMJHL strávil dve sezóny v Európe. Pôsobil pražskej Sparte a okúsil aj najvyššiu švajčiarsku súťaž v drese HC Fribourg-Gottéron. V ročníku 2016/2017 pre spomenuté zdravotné problémy neodohral ani jeden zápas.

V roku 2015 prispel v slovenskej reprezentácii výraznou mierou k zisku bronzu na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov, hral už aj na dvoch seniorských svetových šampionátoch.

Viac k témam: hokej, Martin Réway, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Réway opustil tréningový kemp Montrealu Canadiens a zamieril na farmu © SITA Všetky práva vyhradené.

24. septembra 2017

Odporúčané články