Robbie Keane po 23 rokoch oficiálne ukončil kariéru, hrával aj za FC Liverpool či Celtic Glasgow

394717_robbie keane 676x431.jpg

DUBLIN 29. novembra (WebNoviny.sk) – Ír Robbie Keane vo veku 38 rokov oficiálne ukončil kariéru profesionálneho futbalistu. Niekdajší hráč FC Liverpool, Tottenhamu Hotspur či Celticu Glasgow potvrdil ukončenie 23-ročnej kariéry vo štvrtok.

„Z tímu Crumlin United cez celý svet a mestá ako Miláno, Londýn či Los Angeles som si nikdy nevedel predstaviť, kam ma môžu zaniesť moje futbalové kroky. Prekonalo to však všetky moje očakávania, ktoré som mal ako malý chlapec, čo vyrastal v Dubline. Od momentu opustenia domova vo veku 15 rokov sa mi zdá, že uplynula priam večnosť. Teraz oznamujem, že moja futbalová kariéra sa po 23 rokoch končí,“ uviedol 38-ročný Robbie Keane vo svojom komuniké, ktoré citoval BBC Sport.

Niekdajší reprezentant Írska strelil 126 gólov v 349 dueloch anglickej Premier League. Celkovo počas kariéry si pripísal 325 klubových a 68 reprezentačných presných zásahov, v najcennejšom drese nastúpil 146-krát. Jeho posledným pôsobiskom na klubovej úrovni bola indická Kalkata.

V drese tamojšieho tímu ATK odohral sezónu 2017/2018, v ktorej nastúpil do deviatich zápasov a strelil šesť gólov. Už od nedele je známe, že Robbie Keane sa stane oficiálne novým asistentom trénera írskej reprezentácie Micka McCarthyho.

Viac k témam: Robbie Keane
Zdroj: Webnoviny.sk – Robbie Keane po 23 rokoch oficiálne ukončil kariéru, hrával aj za FC Liverpool či Celtic Glasgow © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články