Robert Fico bude s izraelským premiérom hľadať spôsoby, ako odkomunikovať tému holokaustu

346868_robert fico 1 640x420.jpg

BRATISLAVA 19. júla (WebNoviny.sk) – Predseda vlády SR Robert Fico požiadal izraelského premiéra Benjamina Netanjahua o spoluprácu pri hľadaní spôsobov, ako modernou formou odkomunikovať verejnosti tému holokaustu.

Nebezpečné otváranie tém fašizmu

„Ako je možné, že vo vypálených slovenských obciach, ako je Ostrý Grúň alebo Kľak, získavajú hlasy ľudia, ktorí sú blízko k fašizmu?“ pýtal sa premiér svojho izraelského kolegu po dnešnom summite V4 a Izraela, ktorý sa uskutočnil v Budapešti. Agentúru SITA o tom informoval Tlačový odbor Úradu vlády.

Odporúčame:
KDH by vo voľbách predbehlo Most-Híd, medzi SaS a Smer-SD je rozdiel 13 percent hlasov

„Je potrebné, aby najmä mladí ľudia vedeli, čo sa udialo v štyridsiatych rokoch na území Slovenska, v čom je nebezpečné otvárať vôbec témy fašizmu a podpory Slovenského štátu,“ zdôraznil Fico.

Pozvanie izraelského premiéra

Premiéri na bilaterálnom rokovaní tiež hovorili o vzájomných slovensko-izraelských vzťahoch, o spolupráci v automobilovom priemysle, o modernizácii armády, ale aj o možnosti vyslať vedcov zo Slovenska do Izraela, ktorý predseda vlády považuje za špičku v inováciách a moderných technológiách.

Robert Fico zároveň pozval izraelského predsedu vlády na návštevu Slovenska, Benjamin Netanjahu jeho ponuku prijal.

Viac k témam: Benjamin Netanjahu, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Robert Fico bude s izraelským premiérom hľadať spôsoby, ako odkomunikovať tému holokaustu © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2017

Odporúčané články