Rocková kapela Imagine Dragons zverejnila videoklip k singlu Believer

BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Americká rocková kapela Imagine Dragons zverejnila videoklip k singlu Believer. V novinke s futuristickými prvkami, ktorú režíroval Matt Eastin, sa spolu s členmi kapely objavil aj švédsky herec, filmár a majster bojových umení Dolph Lundgren.

Believer je o nájdení miesta pre mier a sebadôveru. Video zobrazuje muža, ktorý čelí svojmu vnútornému ja, najtvrdšiemu kritikovi zo všetkých,“ uviedol frontman formácie Dan Reynolds, ktorý sa do ringu postavil proti spomínanému 59-ročnému Lundgrenovi.

Kapela predstavila skladbu začiatkom februára, pričom by malo pravdepodobne ísť o prvú ukážku z ich pripravovanej tretej štúdiovky.

Imagine Dragons vznikli v roku 2008 v Las Vegas a v súčasnosti fungujú v zložení Dan Reynolds, Ben McKee, Wayne „Wing“ Sermon a Daniel Platzman. Prvý album s názvom Night Visions vydali v roku 2012, pričom v USA sa z neho predalo už viac ako dva milióny kópií.

Predvlani vo februári ponúkli druhú štúdiovku Smoke + Mirrors, s ktorou dobyli UK Chart aj americký rebríček Billboard 200. Okrem toho majú na konte aj niekoľko EP nahrávok či koncertných záznamov.

Za skladbu Radioactive, ktorá zaznela napríklad aj v sci-fi Hostiteľ (2013), získali dve nominácie na ceny Grammy, pričom jednu sa im podarilo premeniť na víťazstvo. Formácia sa tento rok predstaví na festivale Colours of Ostrava, ktorý sa bude konať od 19. do 22. júla v industriálnom areáli Dolních Vítkovic v Ostrave.

 

Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: hudba, Imagine Dragons
Zdroj: Webnoviny.sk – Rocková kapela Imagine Dragons zverejnila videoklip k singlu Believer © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2017

Odporúčané články