Rozdali ‚športových oscarov‘, športovcom roka je Djokovič

Ocenenie sa celoživotné zásluhy získal rakúsky niekdajší pilot motoristickej formuly 1 Niki Lauda a organizátori si uctili aj športového ducha holandského bývalého futbalistu Johana Cruyffa, ktorý skonal 24. marca.BERLÍN 19. apríla (WebNoviny.sk) – Srbský tenista Novak Djokovič, jeho americká kolegyňa z kurtov Serena Williamsová a novozélandskí ragbisti sa stali držiteľmi prestížnych ocenení Laureus Sports Awards v hlavných kategóriách za rok 2015.

Ďalším laureátom ocenenia tejto svetovej športovej akadémie je v kategórii prelom roka americký golfista Jordan Spieth, v sekcii návrat roka uspel novozélandský ragbista Dan Carter a najlepším športovcom s telesným hendikepom sa stal brazílsky plavec Daniel Dias.

Ocenenie sa celoživotné zásluhy získal rakúsky niekdajší pilot motoristickej formuly 1 Niki Lauda a organizátori si uctili – predovšetkým za charitatívnu činnosť – aj športového ducha holandského bývalého futbalistu Johana Cruyffa, ktorý skonal 24. marca. Na pódiu vystúpil za potlesku publika jeho syn Jordi.

Djokovič truumfoval aj za roky 2011 a 2014, S. Williamsová v minulosti za sezóny 2002 a 2009. „Športové Oscary“, ako znie prezývka ocenení Laureus Awards, slávnostne odovzdali v pondelok v Berlíne vo Funkturm. Hostiteľom bol americký herec Bill Murray.

Ocenenia Laureus pre najlepších svetových športovcov roka 2015:

Športovec roka: Novak Djokovič (Srb.), tenis

Športovkyňa roka: Serena Williamsová (USA), tenis

Športový tím roka: ragbisti Nového Zélandu

Športový prelom roka: Jordan Spieth (USA, golf

Športový návrat roka: Dan Carter (N. Zél.), ragby

Športovec/Športovkyňa s telesným hendikepom: Daniel Dias (Braz.), plávanie

Športovec roka v akčných športoch: Jan Frodeno (Nem.), triatlon

Ocenenie za celoživotné zásluhy: Niki Lauda (Rak.), formula 1

Ocenenie športového ducha: Johan Cruyff (Hol.), futbal – in memoriam

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. apríla 2016

Odporúčané články