Rusi šíria dezinformácie, že ukrajinská špeciálna jednotka zastrelila civilistov v Charkovskej oblasti

501355_russia_ukraine_war_40952 676x451.jpg

21.2.2024 (SITA.sk) – Rusi podľa ukrajinského Centra pre boj proti dezinformáciám šíria falošné informácie na viacerých telegramových kanáloch o tom, že bojovníci špeciálnej jednotky Kraken obrannej rozviedky Ukrajiny údajne zastrelili obyvateľov obce Petropavlivka v Charkovskej oblasti za to, že odmietli odpovedať na „nacionalistický pozdrav“. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ruských propagandistov sa to stalo na kontrolnom stanovišti pri farme v Petropavlivke, kde ukrajinská armáda údajne zastavila auto s tromi ľuďmi, uviedlo Centrum pre boj proti dezinformáciám.

Podľa šéfa vojenskej administratívy Charkovskej oblasti Oleha Synjehubova v skutočnosti auto zasiahol rusky dron, ktorý zabil dvoch ľudí a jedného zranil. Centrum pre boj proti dezinformáciám uviedlo, že cieľom Rusov je démonizovať ukrajinskú armádu a zdiskreditovať jednotku Kraken.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: civilné obete, Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi šíria dezinformácie, že ukrajinská špeciálna jednotka zastrelila civilistov v Charkovskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

21. februára 2024

Odporúčané články