Rusko a Francúzsko sa dohodli na spolupráci v Sýrii

Ministri obrany Ruska a Francúzska sa dohodli aj na výmene informácií tajných služieb oboch krajín s tým, že Francúzsko získané údaje neposkytne NATO. Moskva 21. decembra (WebNoviny.sk) – Ministri obrany Ruska a Francúzska, Sergej Šojgu a Jean-Yves Le Drian, sa dnes dohodli na spolupráci s cieľom zabrániť incidentom pri nasadení ozbrojených síl oboch krajín v Sýrii.

Ako informovala agentúra DPA s odvolaním sa na šéfa francúzskeho rezortu obrany po jeho moskovských rokovaniach, došlo aj k dohode o výmene informácií tajných služieb oboch krajín, avšak na bilaterálnej úrovni s tým, že Francúzsko získané údaje neposkytne Severoatlantickej aliancii (NATO).

Le Drian v tejto súvislosti poznamenal, že Francúzsko sa necíti ako sprostredkovateľ medzi medzinárodnou koalíciou vedenou USA a Ruskou federáciou. Ide o boj proti spoločnému nepriateľovi, džihádistom z Islamského štátu (IS), vyplynulo z Le Drianových slov.

Po teroristických útokoch v Paríži ruský prezident Vladimir Putin nariadil príslušníkom ozbrojených síl, aby v Sýrii považovali francúzske sily za svojho spojenca.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. decembra 2015

Odporúčané články