Rusko popiera, že chce vyslať policajnú misiu do Donbasu

K takémuto kroku môže dôjsť iba so súhlasom predstaviteľov Donbasu, regiónu na východe Ukrajiny, kde separatisti vyhlásili vlastné ľudové republiky.Moskva 2. júna (WebNoviny.sk) – Tvrdenie ukrajinských činiteľov, že Rusko odsúhlasilo vyslanie policajnej misie do Donbasu, nie je v súlade s realitou. Pre novinárov to vo štvrtok uviedol tlačový tajomník ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov, ktorého cituje agentúra TASS.

„Situácia je veľmi jednoduchá: obvinenia, že nahrávky z rozhovorov normandskej štvorky obsahujú určité indície ohľadom vyslania určitého druhu ruskej policajnej misie v rámci OBSE (Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe), neodzrkadľujú skutočnosť,“ uviedol Peskov.

„Neexistujú nijaké podobné indície ani dohody súvisiace s týmito zámermi,“ dodal hovorca s tým, že k takémuto kroku môže dôjsť iba so súhlasom predstaviteľov Donbasu, regiónu na východe Ukrajiny, kde separatisti vyhlásili vlastné ľudové republiky. Daná otázka sa podľa neho týka pozorovateľskej misie na kontaktnej línii.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články