Sagan ide do Ria s hrdosťou, na výzvu je pripravený

Olympijské preteky cross-country horských cyklistov sa uskutočnia na 5,4 km dlhom úseku, avšak zatiaľ nie je jasné, koľkokrát ho jazdci budú musieť absolvovať. Trať obsahuje viacero typov terénov vrátane sekcií s úzkou vozovkou, zeminou a štrkom.RIO DE JANEIRO 4. augusta (WebNoviny.sk) – Peter Sagan bude jediným Slovákom v 50-člennom štartovom poli olympijských pretekov cross-country horských cyklistov v brazílskom Riu de Janeiro. Úradujúci majster sveta na ceste sa postaví na štart v záverečný deň Hier XXXI. olympiády – v nedeľu 21. augusta.

Dvadsaťšesťročný Žilinčan sa rozhodol skúsiť šťastie v horskej cyklistike po tom, ako sa mu nepozdávala príliš kopcovitá trať pre cestné preteky. Na horskom bicykli kedysi rozbiehal svoju kariéru, bol juniorským majstrom sveta i Európy. Tento rok sa jazdec tímu Tinkoff predstavil na dvoch podujatiach – v rakúskom Grazi a českých Tepliciach. Úvodné preteky nedokončil, no v druhých získal potrebné body pre štart na OH 2016.

VŠETKY SPRÁVY, VÝSLEDKY A ZAUJÍMAVOSTI Z OH 2016

„Som hrdý, že sa môžem zúčastniť na najdôležitejších pretekoch v horskej cyklistike v kalendári na najväčšom športovom podujatí na svete. Je pekné, že sa vraciam ku koreňom a budem reprezentovať Slovensko. Pre každého športovca je vždy cťou bojovať za vlastnú krajinu pod piatimi kruhmi. Chcel by som sa poďakovať majiteľovi Olegovi Tiňkovovi, generálnemu manažérovi Stefanovi Feltrinovi a samozrejme, celému tímu za ich podporu a tiež za úspešnú Tour de France, po ktorej absolvujem tieto preteky. Po troch etapových víťazstvách a zisku ďalšieho zeleného dresu mierim do Ria vo forme. Nebude to jednoduché, ale som pripravený na túto výzvu,“ cituje Petra Sagana oficiálny web tímu Tinkoff.

Olympijské preteky cross-country horských cyklistov sa uskutočnia na 5,4 km dlhom okruhu, zatiaľ nie je známe, koľkokrát ho jazdci absolvujú. Trať obsahuje viacero typov terénov vrátane sekcií s úzkou vozovkou, zeminou a štrkom.

Cyklisti prekonajú takmer kilometrové stúpanie a tiež niekoľko technických pasáží. „Je pre nás cťou, že svetová jednotka v cestnej cyklistike bude reprezentovať svoju krajinu na olympijských hrách. Napriek výmene dúhových pruhov majstra sveta za slovenské národné farby budeme s nadšením sledovať Petrove preteky v Riu a prajeme mu veľa šťastia,“ dodal Feltrin.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. augusta 2016

Odporúčané články