Saganovi o jedinú sekundu ušiel triumf na Tirreno-Adriatico

Z celkové triumfu na pretekoch Tirreno-Adriatico sa teší Greg van Avermaet. SAN BENEDETTO DEL TRONTO 15. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan obsadil konečné druhé miesto na pretekoch kategórie WorldTour Tirreno-Adriatico.

Dvadsaťšesťročný Žilinčan v službách tímu Tinkoff po utorkovej záverečnej časovke na 10,1 km v meste San Benedetto del Tronto zaostal v konečnom účtovaní za svojím veľkým rivalom Gregom van Avermaetom z Belgicka o jedinú sekundu. Celková tretia priečka patrí Luxemburčanovi Bobovi Jungelsovi z Etixxu-QuickStep s odstupom 23 sekúnd.

Peter Sagan skončil v časovke na 11 mieste, 7 sekúnd pred Van Avermaetom, ale jedna sekunda mu na celkový triumf chýbala. Slovenský rýchlik zo Žiliny Sagan v minulosti triumfoval na troch etapových pretekoch. Vlani trochu prekvapujúco vyhral Okolo Kalifornie a v roku 2011 sa stal celkovým víťazom Okolo Poľska a Okolo Sardínie.

Utorkovú krátku časovku ovládol špecialista Fabian Cancellara, ktorý nadelil druhému Francúzovi Johanovi Le Bonovi z tímu FDJ 13 sekúnd. Z trojice favoritov pred záverečnou siedmou etapou najlepšie dopadol Slovák Peter Sagan, ale osemsekundové manko na Van Avermaeta sa mu napokon nepodarilo zlomiť. Tretí do partie Zdeněk Štybar výrazne zaostal a napokon ho v konečnej výsledkovej listine klasifikovali na siedmej priečke.

Víťaz Van Avermaet z tímu BMC Racing a spolu s ním aj Sagan so Štybarom mohli bojovať o celkové prvenstvo po zrušení nedeľňajšej horskej etapy. S ňou v programe by len ťažko mohli pomýšľať na úspech. „Je to stále podobné v časovkách, nijako výnimočne to neprežívam, je to moja práca. Dnešná trať bola rýchlejšia pre pretekárov, ktorí štartovali neskôr. Som šťastný, každé víťazstvo si cením, urobil som, čo som chcel. Preteky Tirreno-Adriatico mi ukázali, akí silní sú Sagan, Štybar či Van Avermaet. Teraz potrebujem oddych. Čakajú nás ďalšie veľké preteky, uvidíme, ako to dopadne už najbližšie na klasike Miláno – San Remo,“ uviedol Fabian Cancellara v prvej televíznej reakcii.

Výsledky – Tirreno-Adriatico 2016:

7. etapa (San Benedetto del Tronto – San Benedetto del Tronto, individuálna časovka na 10,1 km):
1. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek-Segafredo 11:08 min, 2. Johan Le Bon (Fr.) FDJ +13 s, 3. Tony Martin (Nem.) Etixx-QuickStep, 4. Alex Dowsett (V. Brit.) Movistar – obaja +15, 5. Tom Leezer (Hol.) LottoNL-Jumbo, 6. Maciej Bodnar (Poľ.) Tinkoff – obaja +16,… 11. Peter Sagan (SR) Tinkoff +24.

Konečné poradie:
1. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing 20:42:22 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff +1 s, 3. Bob Jungels (Lux.) Etixx-QuickStep +23, 4. Sebastien Reichenbach (Švaj.), 5. Thibaut Pinot (Fr.) obaja FDJ – obaja 24, 6. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana +29, 7. Zdeněk Štybar (ČR) Etixx-QuickStep +33

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. marca 2016

Odporúčané články