Šéf britských euroskeptikov Nigel Farage odstupuje z funkcie

Politik viedol Stranu nezávislosti Spojeného kráľovstva UKIP 10 rokov a uviedol, že po dlhých rokoch vedenia kampane za brexit sa chce viac venovať osobnému životu. Londýn 4. júla (WebNoviny.sk) – Šéf britskej euroskeptickej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage v pondelok oznámil, že odstupuje z funkcie predsedu strany, pretože svoj politický cieľ, zabezpečiť hlasovanie o odchode Británie z Európskej únie, už dosiahol. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

VŠETKO O BREXITE
Ide už o jeho druhú demisiu z tejto funkcie a Farage tvrdí, že tentoraz je jeho rozhodnutie definitívne. Politik viedol UKIP 10 rokov a uviedol, že po dlhých rokoch vedenia kampane za brexit sa chce viac venovať osobnému životu. UKIP sa podľa neho za ten čas stala „treťou politickou silou“ v Británii po vládnucich konzervatívcov a najväčšej opozičnej, Labouristickej strane.

BREXIT: BRITI ROZHODLI, VEĽKÁ BRITÁNIA OPÚŠŤA EÚ (online)
Farage povedal, že si ponechá kreslo poslanca Európskeho parlamentu, aby mal prehľad nad rokovaniami Británie o vystúpení z EÚ po referende z 23. júna, v ktorom sa voliči rozhodli pre brexit.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016

Odporúčané články