Šéf Merkelovej úradu voľné cestovanie počas Veľkej noci neočakáva, prikláňa sa skôr ku koncu mája

458449_virus_outbreak_germany_66294 b6597e7098af48e3a34200cc6232123d 676x482.jpg

6.3.2021 (Webnoviny.sk) – Riaditeľ úradu nemeckej kancelárky Helge Braun je „veľmi skeptický“ v súvislosti s perspektívou, že by obyvatelia krajiny mohli cestovať počas veľkonočných sviatkov. Tohto roku bude Veľká noc počas prvého aprílového víkendu.

Braun však očakáva, že situácia sa zmení do konca mája. „Voľnejšie môžeme hovoriť o cestovaní a rekreácii po Turiciach,“ povedal pre médiá nemeckého vydavateľstva Funke v rozhovore, ktorý zverejnili v sobotu. Tieto sviatky budú tohto roku 23. mája.

Viac o téme: Koronavírus

Šéf úradu kancelárky dodal, že Nemecko by sa mohlo vrátiť k normálnemu životu v lete. Podmienkou je však to, že výrobcovia vakcín dodržia svoje sľuby v oblasti dodávok a neobjavia sa nové mutácie koronavírusu, ktoré by „spochybnili celkový úspech vakcinácie“.

V Nemecku doteraz prvou dávkou vakcíny zaočkovali 5,7 percenta populácie a 2,8 percenta obyvateľstva dostalo aj druhú dávku. Pokles počtu nových prípadov nákazy v krajine sa však zastavil v dôsledku šírenia nového variantu vírusu, ktorý prvýkrát identifikovali vo Veľkej Británii.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf Merkelovej úradu voľné cestovanie počas Veľkej noci neočakáva, prikláňa sa skôr ku koncu mája © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2021

Odporúčané články