Šéf SNS si pozastavuje výkon advokátskej činnosti

Rozvoj kúpeľníctva je podľa Danka jednou z priorít SNS.
BRATISLAVA 1. apríla (WebNoviny.sk) – Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) si plánuje pozastaviť výkon advokátskej činnosti. Ako informoval na tlačovej konferencii, tento krok je reakciou na medializované informácie, podľa ktorých SNS, ktorej je predsedom, organizovala stranícke konferencie v kúpeľných zariadeniach, ktoré ako advokát zastupoval.

„Za 15 rokov som ako advokát zastupoval asi 150 spoločností,“ povedal Danko s tým, že medzi spoločnosti patrila napríklad aj Aquacity Poprad, v ktorej národniari organizovali spoločenské podujatie. „SNS si to riadne zaplatila,“ vyhlásil Danko. Ako ďalej povedal, počas výkonu funkcie predsedu parlamentu nebude konateľom žiadnych obchodných spoločností a nebude rozvíjať svoje majetky podnikateľskou činnosťou.

„Nemám záujem svoju funkciu zneužívať na politické boje,“ povedal s tým, že funkcia predsedu parlamentu predstavuje v jeho živote celkom novú etapu. Zároveň potvrdil, že podpora kúpeľníctva patrí naďalej medzi priority jeho strany v rámci vznikajúceho programového vyhlásenia vlády.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. apríla 2016

Odporúčané články