Šéf SZĽH Kohút chce Šatana ako koordinátora reprevýberov

Róbert Pukalovič by sa mal presunúť z pozície generálneho sekretára na post športového riaditeľa SZĽH.BRATISLAVA 10. júla (WebNoviny.sk) – Novozvolený prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút sa krátko po nástupe do funkcie netajil tým, že chce využiť skúsenosti a meno Miroslava Šatana v prospech slovenského hokeja. Konkrétne navrhoval ho na post generálneho manažéra reprezentačného „áčka“.

Mesiac po svojom zvolení Kohút pre denník Šport spresnil, ako si predstavuje pôsobenie kapitána majstrov sveta a víťaza Stanleyho pohára pri reprezentácii. Vravel, že si ho vie predstaviť ako koordinátora či riaditeľa práce pri všetkých slovenských národných tímoch. Nie teda ako manažéra priamo v A-tíme SR.

Odporúčame:

Kongres SZĽH trval 15 hodín, diskusia bola búrlivá

„Je pre mňa veľká manažérska výzva získať Mira Šatana a využiť jeho bohaté skúsenosti. Mal už viacero ponúk z domova, ale nevzal ich. Keďže hráčov máme rozlezených po celej Európe, potrebujeme vytvoriť systém a prepojenie medzi všetkými reprezentačnými výbermi. Od Šatana očakávam, že by mohol priniesť to najlepšie z toho, čo zažil, do nášho prostredia,“ uviedol Kohút pre Šport.

V rozsiahlejšom rozhovore sa prvý muž slovenského hokeja zmienil aj o svojej predstave nového zaradenia Róberta Pukaloviča v štruktúrach zväzu. Bývalý skvelý obranca doteraz pracoval ako generálny sekretár SZĽH, ale Kohút má s ním iný zámer.

„Róbert rozumie súťažiam a vie ich riadiť. Doterajší športový riaditeľ Roman Štamberský sa stal členom výkonného výboru a už nemôže byť zväzovým pracovníkom. Práve jeho miesto by mohol zaujať Pukalovič. Chcem, aby bol väčšinou v teréne a aspoň raz do roka navštívil každý klub. Musí existovať kontakt medzi zväzom a hnutím,“ skonštatoval Kohút.

Na otázku, ako to bude s uvoľnenou pozíciou generálneho sekretára, 45-ročný ambiciózny manažér pre Šport odpovedal: „Hľadáme nového generálneho sekretára, do výberového konania sa prihlásili dvaja ľudia. Mená neprezradím. Výkonný výbor ho schváli 15. júla.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2016

Odporúčané články