Sekera pred MS: Akú zodpovednosť mi naložia, takú ponesiem

Obranca Andrej Sekera je po sklamaní u ‚olejárov‘ pripravený na rolu lídra slovenskej hokejovej reprezentácie na svetovom šampionáte v Rusku.BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejový obranca Andrej Sekera ešte nemá 30 rokov, ale s veľkou pravdepodobnosťou si zahrá už na šiestych majstrovstvách sveta.

Do ruského Petrohradu pôjde v pozícii jedného z lídrov slovenského tímu, keďže v značne omladenom kádri Zdena Cígera bude jedným z najstarších a najskúsenejších hráčov.

„Akú zodpovednosť mi naložia na plecia, takú ponesiem. Som na to pripravený. Nemám problém povzbudiť spoluhráčov, ak to treba. Platí však, že radšej niečo ukážem na ľade, ako rozprávam v kabíne,“ povedal Sekera slovenským médiám po svojom utorkovom príchode k reprezentantom.

Odporúčame:

Slováci začali ďalšiu fázu prípravy na MS aj s hráčmi z NHL

Sekera má striebro z Helsínk

Strieborný medailista z Helsínk 2012 je zdravý a na MS do Ruska sa teší. „Teraz je najmä dôležité, aby sme si na seba zvykli, vytvorili partiu na ľade aj mimo neho. To je základ,“ vravel 29-ročný rodák z Bojníc.

Sekera nepochybuje o tom, že slovenský hokej už dávnejšie stagnuje a výsledok na svetovom šampionáte by mohol o čosi vylepšiť jeho imidž. „Priepasť medzi Slovenskom a najlepšími mužstvami tu je hádam už aj desať rokov. Je to obraz spoločnosti, v ktorej žijeme, podmienok, aké vytvárame pre mládež a tiež odraz kvality našej domácej súťaže,“ zhodnotil Sekera.

K angažovaniu trénera Zdena Cígera k reprezentačnému kormidlu pred touto sezónou krátko poznamenal: „Bol to skvelý hokejista a má za sebou aj trénerské úspechy. Hrať pod ním na majstrovstvách sveta pre mňa bude výborná skúsenosť.“

V NHL odkorčuľoval obranca s výbornou rozohrávkou a solídnou strelou už deviatu sezónu, ale prvú v drese Edmontonu, kde mu začala plynúť šesťročná zmluva. O poslednom 14. mieste v Západnej konferencii a zisku iba 70 bodov v 82 zápasoch základnej časti (horšie bolo len Toronto so 69) sa mu nehovorilo ľahko. „Keď skončíte tak nízko, ani nie je čo hodnotiť. Tréner aj generálny manažér po sezóne vraveli, že dôjde k zmenám. Uvidíme, čo prinesie trh s voľnými hráčmi. V mužstve sme síce mali veľa talentu, ale zrejme to nebol ten správny talent,“ trpko sa pousmial Sekera.

V tejto sezóne NHL nazbieral 30 bodov

Sám si musel spočiatku zvykať na herný štýl Oilers, aj nových spoluhráčov. A tiež na zimu v Edmontone, ktorá býva oveľa tvrdšia ako v Los Angeles, Caroline či Buffale, kde predtým pôsobil.

„Zo začiatku som hral opatrne, aby som neurobil priveľa chýb. Zvykal som si na nový systém, snažil sa postrehnúť, čo robia iní na ľade. Potešilo ma, že tam nebola taká veľká zima, ako som čakal. Len tri týždne bolo v noci mínus dvadsať až tridsať stupňov a cez deň pätnásť. Inak svietilo slnko a to je vždy lepšie ako zamračená obloha a dážď,“ podotkol Sekera, ktorý ukončil súťažný ročník v Kanade so ziskom 30 bodov.

K 6 gólom pridal aj 24 asistencií, to všetko v 81 zápasoch. Medzi Slovákmi v NHL bol štvrtý najproduktívnejší za Tomášom Tatarom, Zdenom Chárom a Mariánom Hossom. „Chceli sme v Edmontone skončiť lepšie, ale taký je život a osud. Fanúšikovia sú na tie posledné priečky za ostatné roky už aj zvyknutí,“ dodal Sekera k téme klubovej časti sezóny.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. apríla 2016

Odporúčané články