Severná Kórea sa opäť odpáliť balistickú raketu

Skúška severokórejskej balistickej rakety zrejme opäť zlyhala. V súvislosti so správami a ďalšom raketovom teste uviedlo svoju armádu do stavu pohotovosti aj Japonsko.PCHJONGJANG 31. mája (WebNoviny.sk) – Severná Kórea sa pokúsila zo svojho východného pobrežia opäť odpáliť balistickú raketu. Skúška však nebola ani tentoraz úspešná, oznámila agentúra Jonhap s odvolaním sa na velenie juhokórejskej armády.

„Severná Kórea sa okolo 05.20 h (v pondelok o 22.20 h SELČ) pokúsila odpáliť neidentifikovanú strelu z regiónu neďaleko Wonsanu, ale zrejme neúspešne,“ uviedla armáda s tým, že zisťuje podrobnosti o štarte a naďalej zachováva vysoký stupeň bojovej pohotovosti.

Odporúčame:

Teta a strýko severokórejského vodcu žijú v USA

V súvislosti so správami a ďalšom raketovom teste KĽDR uviedlo svoju armádu do stavu pohotovosti aj Japonsko. Predpokladá sa, že komunistický štát sa opäť pokúsil odpáliť raketu stredného doletu typu Musudan. Pchjongjang uskutočnil v apríli tri skúšky tejto rakety, všetky sa však skončili neúspechom. Predpokladá sa, že KĽDR má okolo 50 rakiet typu Musudan, známych aj pod označením BM-25.

Európska únia prijala v piatok nové ekonomické sankcie voči Severnej Kórei za jej raketové a jadrové skúšky. Nové opatrenia podľa EÚ „dopĺňajú a posilňujú“ sankčný režim zavedený v marci Organizáciou Spojených národov voči tomuto izolovanému štátu. Pchjongjang v januári vykonal štvrtú jadrovú skúšku a vo februári vypustil raketu dlhého doletu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. mája 2016

Odporúčané články