Situácia na Ukrajine je vážna, tvrdí Pellegrini a kritizoval opozíciu pre bezpečnostnú stratégiu

370991_img_3312 676x451.jpg

BRATISLAVA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Situácia na Ukrajine sa podľa premiéra Petra Pellegriniho Slovenska bezprostredne dotýka. Ako uviedol Pellegrini počas pravidelnej štvrtkovej Hodiny otázok na otázku poslanca Smeru Juraja Blanára, ktorú prečítal vicepremiér Peter Kažimír, so znepokojením zaznamenal incident v Kerčskom prielive.

„Príslušné orgány venujú Ukrajine pozornosť. Ukrajina je náš sused, a preto sa nás to bezprostredne dotýka. Je dôležité, aby nedochádzalo k eskalácii napätia. Situácia je vážna. Je v záujme SR, aby sa situácia ďalej nevyhrocovala,“ uviedol predseda vlády s tým, že konflikt sa musí riešiť diplomatickou cestou.

Kažimír prečítal aj odpoveď premiéra k otázke opozičného poslanca Ondreja Dostála, ktorého zaujímal návrh Obrannej stratégie SR a Návrh vojenskej stratégie SR. Podľa premiéra sú to zásadné dokumenty.

„Nechápem, prečo opozícia robí taký krik v súvislosti s prijatím týchto dokumentov. Je to čisto technická záležitosť. Vláda ich schválila, pre vládu sú záväzné. Vláda vie, kto sú jej spojenci,“ znela odpoveď.

Viac k témam: Juraj Blanár, konflikt v Kerčskom prielive (Ukrajina – Rusko), Ondrej Dostál, Peter Kažimír, Peter Pellegrini, premiér Slovenskej republiky, Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia na Ukrajine je vážna, tvrdí Pellegrini a kritizoval opozíciu pre bezpečnostnú stratégiu © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články