Slávny Prince zomrel na predávkovanie liekmi proti bolesti

Telo legendárneho muzikanta našli 21. apríla vo výťahu v jeho dome v Chanhassene v Minnesote.BRATISLAVA 2. júna (WebNoviny.sk) – Americký hudobník a spevák Prince zomrel na predávkovanie liekmi proti bolesti. Agentúre Associated Press informáciu potvrdil nemenovaný zdroj blízky vyšetrovaniu smrti legendárneho interpreta.

Telo obľúbeného speváka, ktorý sa dožil 57 rokov, našli 21. apríla vo výťahu v jeho dome v Chanhassene v Minnesote. Jeho pozostatky krátko po pitve spopolnili. Neskôr úrady informovali, že Prince mal v čase úmrtia v tele liek proti bolesti. Okrem toho mal vraj veľmi málo červených krviniek, čo naznačuje, že bol chorý.

Odporúčame:

Princovi fanúšikovia nechcú, aby mu vzdala hold Madonna

Pred hudobníkovou smrťou sa pritom objavili informácie, podľa ktorých už dlhšie bojoval s chrípkou. Do vyšetrovania spevákovho úmrtia sa zapojili aj federálne úrady, vrátane Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA). Ich úlohou je skúmať nelegálne užívanie či prípadné nelegálne obchodovanie s liekmi na predpis.

Muzikanta museli niekoľko dní pred smrťou hospitalizovať v meste Moline v Illinois po tom, ako jeho lietadlo núdzovo pristálo na miestnom letisku, pretože sa cítil zle. Podľa úradov speváka našli v lietadle v bezvedomí a následne mu podali liek proti predávkovaniu opiátmi.

Interpret navštívil 7. a 20. apríla lekára Michaela Todda Schulenberga, ktorý mu predpísal lieky. Zatiaľ však nie je známe, o aké lieky išlo a či ich interpret aj užil.

William Mauzy, právny zástupca lekára Howarda Kornfelda špecializujúceho sa na liečenie závislostí, potvrdil, že jeho klienta večer pred Princovým úmrtím kontaktovali hudobníkovi zástupcovia z dôvodu „života zachraňujúcej misie“. Kalifornský lekár však nemohol odcestovať a poslal svojho syna Andrewa Kornfelda. Po Kornfeldovom príchode do spevákovho domu však Princa nemohli nájsť. Napokon ho objavil jeho zamestnanec vo výťahu v bezvedomí a lekár privolal pomoc.

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 v Minneapolise v muzikantskej rodine. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r’n’b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek. Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Medzi jeho úspešné single patria napríklad Purple Rain, 1999, When Doves Cry, Let’s Go Crazy, Raspberry Beret, Kiss, Sign O‘ The Times, Batdance, Gett Off, Cream či The Most Beautiful Girl In The World. Je tiež autorom hitu Nothing Compares 2 U, ktorý preslávila speváčka Sinéad O’Connor. Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články