Slováci hromadne pocestujú z Česka domov, chystajú sa voliť

Bude ich viac vďaka internetovej aplikácii, ktorá proces podania žiadosti o hlasovanie poštou skrátila na pár minút. Praha 29. februára (WebNoviny.sk) – V sobotňajších parlamentných voľbách v SR bude hlasovať nadpriemerné množstvo zahraničných voličov – a to zo slovenskej komunity v Česku. Niektorí z nich odcestujú na Slovensko, aby osobne odovzdali svoj hlas, ďalší odvolia poštou, informoval v pondelok Český rozhlas (ČRo).

Uviedol, že v minulých parlamentných voľbách hlasoval iba zlomok zo Slovákov žijúcich v zahraničí, približne 8000. Teraz ich bude viac vďaka internetovej aplikácii, ktorá proces podania žiadosti o hlasovanie poštou skrátila na pár minút. Žiadatelia už nemusia osobne navštíviť úrad.

Odporúčame:

Kandidátky – parlamentné voľby 2016

Podľa Českého rozhlasu neexistuje jasná odpoveď na to, koho budú zahraniční Slováci voliť. Sociológovia o tom nevedú nijaké štatistiky. Aj hlasy zahraničných voličov však rozhodnú o tom, či bude ďalej vládnuť Smer a s kým.

Český rozhlas dodal, že záujem voličov nestačil na to, aby bol z Prahy vypravený do Košíc špeciálny volebný vlak. Slováci však napriek tomu pocestujú hromadne domov, aby odvolili.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. februára 2016

Odporúčané články