Slovenská lyžiarska asociácia zvolila nových viceprezidentov

Podľa prezidenta SLA Františka Repku je dôsledkom súčasného stavu zlá komunikácia alpských lyžiarov s ostatnými úsekmi lyžovania na Slovensku.

HORNÝ SMOKOVEC 30. mája (WebNoviny.sk) – Predsedníctvo Slovenskej lyžiarskej asociácie bude v najbližšom období pracovať v 11-člennom zložení a pod vedením prezidenta Františka Repku.

Jedným z dvoch nových viceprezidentov sa stal Marino Mersich z Úseku severskej kombinácie, za druhého zvolili Ivana Ivaniča z Bežeckého úseku SLA. Rozhodli o tom delegáti Konferencie SLA, ktorá sa uskutočnila v nedeľu v Hornom Smokovci. Členmi predsedníctva SLA po novom už nebudú Monika Maršáleková a Tomáš Kmeť, ktorým nebola vyslovená dôvera. Maršáleková skončila aj ako podpredsedníčka alpského úseku a Kmeť ako jeho výkonný riaditeľ.

Dlhodobo zlá komunikácia

SLA na svojej riadnej konferencii schválila stanovy SLA, ktoré korešpondujú s novým zákonom o športe. Opätovne potvrdila vo svojich funkciách 7 členov predsedníctva a 11-členné predsedníctvo doplnila voľbou 2 viceprezidentov a 1 zástupcu športovcov. Taktiež zvolila hlavného kontrolóra asociácie a jednotlivých zástupcov do odborných komisií a orgánov asociácie,“ píše sa v krátkej tlačovej správe SLA.

Týmto mi vlastne znemožnili vykonávať aj funkciu trénera vo svojom klube,“ uviedol Kmeť pre TV Markíza. Maršáleková k svojmu koncu vo výkonnej funkcii povedala: „Keď máte nejaké vedomosti a apelujete na niekoho, že chcete niečo zmeniť, stanete sa nepohodlným.“ Podľa prezidenta SLA Repku je dôsledkom súčasného stavu dlhodobo zlá komunikácia alpských lyžiarov s ostatnými šiestimi úsekmi lyžovania na Slovensku. „Neviedla sa konštruktívna diskusia, skôr tam boli iba osobné útoky a invektívy medzi členmi predsedníctva,“ povedal pre Markízu F. Repka.

Premenené na drobné môže zlá komunikácia znamenať aj to, že tŕňom v oku ostatných úsekov lyžovania sú úspechy a oveľa vyššia členská základňa alpských lyžiarov. Tá sa však neprejavila v delegačnom kľúči na Konferencii SLA, v ktorom mali zjazdári iba 16 zástupcov z celkového počtu 66. Predsedníčka Úseku akrobatického lyžovania Monika Poľanová sa prostredníctvom TV Markíza pýta alpských lyžiarov: „Chcete položiť celú asociáciu na kolená? Máme sa všetci ostatní podriadiť riadeniu alpského úseku?

Súčasná situácia neteší ani Zuzulu

Smutný zo súčasnej situácie je reprezentačný tréner úspešnej ženskej zložky ÚAD SLA Timotej Zuzula. „Pani Maršáleková a pán Kmeť odviedli kus dobrej práce a teraz boli odvolaní. Ľudia z predsedníctva sa nepoučili z toho, čo nám spravili týždeň pred pretekmi Svetového pohára v Jasnej. A vlastne pokračujú v likvidovaní alpského lyžovania na Slovensku,“ povedal Zuzula.

Bývalý šéf ÚAD SLA Marino Mersich, ktorý bol a je v očiach časti lyžiarskej verejnosti kontroverzným funkcionárom, k problému pre TV Markíza krátko poznamenal: „Na Úseku alpských disciplín stále panujú akési konfrontačné spôsoby, ktoré dúfam, že postupom času pominú.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. mája 2016

Odporúčané články