Slovenské hokejistky na MS podľahli aj Dánkam

Do elitnej kategórie postúpi víťaz podujatia, posledné družstvo zostúpi do B-skupiny I. divízie, ktorú hráčky Slovenska pred rokom opanovali v Číne.AALBORG 28. marca (WebNoviny.sk) – Slovenské hokejistky nezvládli ani svoje pondelňajšie tretie vystúpenie na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v dánskom Aalborgu, keď podľahli domácim reprezentantkám 1:3. Predtým v pozícii nováčika šampionátu nestačili na Nemky (2:4) a Francúzky (0:5).

V utorok 29. marca o 13.00 h nastúpia proti Rakúšankám a vo štvrtok 31. marca od 16.30 h si zmerajú sily s výberom Nórska. Do elitnej kategórie postúpi víťaz podujatia, posledné družstvo zostúpi do B-skupiny I. divízie, ktorú hráčky SR pred rokom opanovali v Číne.

Slovenky v pondelok išli v hale Gigantium do vedenia v 11. min zásluhou kapitánky Lívie Lučovej z kanadského tímu Nait Ooks, ale Dánky už do prvej sirény vyrovnali, keď sa v presilovke v 19. min presadila Michelle Weisová. V druhej tretine severanky unikli na 3:1 zásluhou dvoch gólov Silke Gludovej (v druhom prípade v početnej výhode) a v tretej časti už nedovolili zverenkám Andreja Schöbera čo i len dosiahnuť kontaktný zásah.

Turnaj A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta hokejistiek v dánskom Aalborgu:

Slovensko – Dánsko 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 11. Lučová (Ištocyová, Ihnaťová) – 19. Weisová, 22. Gludová (Brixová), 35. Gludová (Jakobsenová, Brixová)

Zostávajúci pondelňajší program:
Rakúsko – Francúzsko (16.30)
Nemecko – Nórsko (20.00)

Zostávajúci program Sloveniek:
Utorok 29. marca: Rakúsko – Slovensko (13.00)
Štvrtok 31. marca: Nórsko – Slovensko (16.30)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. marca 2016

Odporúčané články