Slovenskí futbalisti odštartovali záverečnú prípravu pred ME

Poslednou zápasovou previerkou pre slovenskú futbalovú reprezentáciu bude v sobotu 4. 6. od 20.45 h medzišátny prípravný duel v Trnave proti ďalšiemu účastníkovi ME Severnému Írsku.

SENEC 1. júna (WebNoviny.sk) – Hráči slovenskej futbalovej reprezentácie po nedeľňajšom víťazstve v Augsburgu nad úradujúcim majstrom sveta Nemeckom (3:1) dostali dva dni voľna, väčšina z nich odcestovala za svojimi rodinami.

V stredu sa však nominovaní hráči na blížiace sa majstrovstvá Európy opäť stretli na zraze v Senci a odštartovali záverečnú fázu prípravy na blížiaci sa kontinentálny šampionát vo Francúzsku (termín: 10. júna – 10. júla).

VŠETKO O ME VO FUTBALE 2016

Medzi prvými prišiel k Slnečným jazerám tréner A-tímu SR Ján Kozák, ktorý si priniesol so sebou aj výbornú náladu. V nej sa niesol aj veľký rozhovor so šéfom športu českého denníka MF Dnes. Kouč slovenského národného tímu neobišiel žiadnu tému, vrátane tých háklivejších. Úplne na záver si zaspomínal na jedenástkový rozstrel v súboji o 3. miesto na ME 1980 v Neapole, v ktorom bol v zápase s domácim Talianskom predposledným československým exekútorom. Pri otázke, či si pamätá, ako tú svoju penaltu kopol – nezaváhal. „Dal som ju do stredu, Dino Zoff stále riskoval niektorú stranu,“ citovala vyjadrenie J. Kozáka oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Jedným autom v stredu prišli Marek Hamšík, Adam Nemec a Michal Ďuriš, ďalší prichádzali postupne. Medzi nimi aj Róbert Mak, ktorý sa tešil nielen z návratu do skvelého kolektívu, ale aj zo skutočnosti, že jeho súčasný grécky klub PAOK Solún si vybojoval miestenku do play-off o Ligu majstrov v nasledujúcej sezóne 2016/2017. V utorok na to PAOK-u stačila aj domáca remíza s Panathinaikosom Atény 1:1, v tomto dueli už 25-ročný slovenský ofenzívny univerzál nenastúpil.

KOMPLETNÝ PROGRAM A VÝSLEDKY ME VO FUTBALE 2016

V stredu podvečer absolvovali futbalisti A-mužstva SR tréning v Senci. Na „slovenských sokolov“ čaká náročný štvrtkový deň. „Predpoludním fotenie v oblekoch, po obede vybraných hráčov mediálny termín. Pred popoludňajším tréningom, ktorý je prístupný aj verejnosti, spoločné fotenie v dresoch a večer o 20.00 h autogramiáda v City Arene v Trnave,“ uvádza web SFZ.

Poslednou zápasovou previerkou pre slovenskú futbalovú reprezentáciu bude v sobotu 4. 6. od 20.45 h medzišátny prípravný duel v Trnave proti ďalšiemu účastníkovi ME Severnému Írsku. Výprava SR odcestuje na šampionát do Francúzska v pondelok 6. júna.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júna 2016

Odporúčané články