Slovenskí hokejisti podľahli Rusom, rozhodli nájazdy

O triumfe Ruska nad Slovenskom v samostatných nájazdoch rozhodol Gusev. Zápas okorenil pästný súboj Draveckého s Ľubuškinom.POPRAD 16. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali aj v sobotnom druhom zápase v rámci Euro Hockey Tour s Ruskom, tentoraz v Poprade 1:2 po samostatných nájazdoch.

Odporúčame:

Rusi v príprave vycvičili Slovákov, bavili sa hokejom

Ruskí hokejisti sa už v prvej tretine ujali vedenia gólom Galuzina v presilovke. Na začiatku záverečnej časti hry vyrovnal Sersen. V riadnom hracom čase a ani v následnom päťminútovom predĺžení už gól nepadol. O víťazovi duelu tak rozhodovali až samostatné nájazdy. Slováci nepremnili ani jeden, z ruských hokejistov bol úspešný Gusev.

Pre oba tímy boli zápasy v Košiciach a Poprade súčasťou prípravy na nadchádzajúce majstrovstvá sveta v ruských mestách Petrohrad a Moskva (6. – 22. 5.).

Euro Hockey Challenge – sobota:

Slovensko – Rusko 1:2 po samost. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 41. Sersen (Réway) – 9. Galuzin (Jakovlev), rozh. sam. nájazd Gusev
Vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Dravecký (SR) a Ľubuškin (Rus.) 5+DKZ. presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. rozhodovali: Kubuš, D. Konc – M. Korba, Gajan (všetci SR), 4640 divákov (vypredané)

Zostavy:
Slovensko: Konrád – Meszároš, Sersen, Graňák, Švarný, Čerešňák, A. Jánošík, M. Rosandič, L. Kozák – Dravecký, Réway, Bartánus – Lušňák, Viedenský, L. Hudáček – Hrnka, T. Marcinko, A. Šťastný – Handlovský, Michal Hlinka, Skalický
Rusko: Šesťorkin – Ľubuškin, Jakovlev, Belov, Vojnov, Jarulin, Dyblenko, Pajgin – Averin, Galuzin, Apalkov – Dadonov, Šipačov, Gusev – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Karpov, Loktionov, Kartajev

I. tretina

Od úvodného vhadzovania sa na úzkom ľade popradského zimného štadióna hral svižný hokej. Domáci reprezentanti hnaní vypredaným hľadiskom sa pustili do súpera snažiac sa odčiniť štvrtkový debakel z Košíc 0:6.

Prvú vážnu šancu mali však v polovici 6. min hosťujúci hráči. Dyblenko skúšal pozornosť Konráda v slovenskej bránke, ten si však pripravil betóny a neprekvapil ho ani teč Galuzina.

V 8. min si išiel sadnúť na trestnú lavicu Viedenský a Rusom stačilo 65 sekúnd na otvorenie skóre zápasu. Jakovlev s Galuzinom si na modrej čiare rýchlo niekoľkokrát vymenili puk, druhý menovaný vypálil a Konrád, ktorému Averin clonil výhľad, zaregistroval puk až za svojím chrbtom – 0:1. Hostia mali aj potom viac z hry, ale skóre sa do prvej sirény už nezmenilo.

II. tretina

V úvode druhej tretiny prišiel drvivý tlak hostí. Hviezdou týchto minút bol domáci gólman Konrád. Keď ho Šipačov prekonal, puk zastavila žŕdka. Slováci sa zo zovretia vymanili až pri vylúčení Šumakova a hoci zamkli súpera v jeho obrannej tretine, Šesťorkina v bránke prakticky ani neohrozili.

Aj potom sa viac hralo na ruskej polovici, hostia dobre bránili a hrozili rýchlymi a nebezpečnými kontrami. V poslednej minúte Jánošík rozvlnil iba bočnú sieť ruskej bránky. Bodku za prostrednou tretinou dala už po záverečnom gongu pästná výmena Draveckého s Ľubuškinom, po ktorej sa už jej aktéri z kabín na záverečnú časť súboja nevrátili – arbitri ich vystúpenie ocenili päťminútovým vylúčením a osobnými trestami do konca zápasu.

III. tretina

Z tretej časti hry neuplynula ani celá minúta a slovenskí reprezentanti sa konečne dočkali gólového zápisu – vôbec prvého v tomto dvojzápase.

V presilovke, keď trestnú lavicu zohrieval Loktionov za vylúčeného ruského gólmana ešte zo záveru druhej tretiny, sa o to postaral Sersen, ktorý využil prihrávku Réwaya a strelou popri Šesťorkinovej vyrážačke rozjasal hľadisko zimného štadióna – 1:1.

Hra sa prelievala zo strany na stranu, Rusi mali územnú prevahu, ale do konca riadneho hracieho sa už stav nezmenil.

Predĺženie a sam. nájazdy

Ani päťminútové predĺženie rozhodnutie neprinieslo, víťaza určili až samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší hosťujúci hráči, keď v druhej sérii Konráda v slovenskej bránke prekonal Gusev – 1:2.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.