Slovensko má ďalšiu medailu z ME v Poznani, kajakári Baláž s Botekom získali striebro v K2

6.6.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko získalo už tretiu medailu na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani.

Po bronze kajakárky Mariany Petrušovej na 1000 m a striebre štvorkajaka Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek na olympijskej päťstovke pridali druhé striebro aj do vlastnej zbierky Samuel Baláž a Adam Botek v K2 1000 m.

V A-finále boli v nedeľu predpoludním nad ich sily iba Nemci Max Hoff a Jacob Schopf, ktorí zvíťazili s náskokom 1,774 s. Bronz si vypádlovali Litovčania Ričardas Nekriošius a Andrej Olijnik.

Ešte predtým v A-finále K2 500 m sa slovenská posádka Denis Myšák a Csaba Zalka zaradila v cieli na šieste miesto. Zlato si vybojovali Bielorusi Vladislav Litvinov, Dmitrij Natynčik. Slováci za nimi zaostali o 1,574 s.

V nedeľu popoludní budú zo slovenských reprezentantov v Poznani v hre ešte traja reprezentanti na dlhých tratiach. Milan Dörner sa predstaví v K1 5000 m a Mariana Petrušová na rovnakej trati medzi ženami. Kanoista Matej Rusnák zabojuje o čo najlepší výsledok v C1 5000 m.

Viac k témam: majstrovstvá Európy v rýchlostnej kanoistike, rýchlostná kanoistika, v rýchlostnej
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko má ďalšiu medailu z ME v Poznani, kajakári Baláž s Botekom získali striebro v K2 © SITA Všetky práva vyhradené.