Slovensko podporuje integráciu Gruzínska do Únie, potenciál má hlavne zintenzívnenie spolupráce v obchodnej oblasti

511292_eu 676x453.jpg

28.11.2023 (SITA.sk) – Slovensko dlhodobo podporuje integráciu Gruzínska do Európskej únie (EÚ).

Po utorkovom rokovaní s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Gruzínska v Slovenskej republike Revazom Bešidzem to skonštatoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Marek Eštok. Podľa jeho slov má slovenská vláda silný záujem na ďalšom prehĺbení bilaterálnych vzťahov s Gruzínskom.

„Veľký potenciál vidíme v zintenzívňovaní spolupráce najmä v obchodno-ekonomickej oblasti. Slovensko zároveň oceňuje pokrok, ktorý dosiahli krajiny uchádzajúce sa o členstvo v EÚ pri napĺňaní odporúčaní Európskej komisie vrátane Gruzínska, ktorému bolo odporučené udelenie štatútu kandidátskej krajiny,“ uviedol Eštok. Pokračovanie reformného kurzu je podľa štátneho tajomníka pre gruzínsku spoločnosť kľúčové.

„Vítame celkovo dobrý legislatívny rámec, inštitucionálne usporiadanie i živú občiansku spoločnosť v Gruzínsku. Tieto prvky poskytujú pevný základ pre ďalší pokrok v demokratických reformách a opatreniach na posilnenie právneho štátu. Budeme aj naďalej pozorne sledovať pokrok v oblasti právneho štátu a fungovania demokratických inštitúcií ako základných podmienok pre budúce členstvo,“ doplnil Eštok.

Viac k témam: Gruzínsko, integrácia do EÚ
Zdroj: SITA.sk – Slovensko podporuje integráciu Gruzínska do Únie, potenciál má hlavne zintenzívnenie spolupráce v obchodnej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2023

Odporúčané články