Slovensko sa nemôže riadiť starou bezpečnostnou stratégiou, opozícia kritizuje postoj národniarov

389929_imgl6023 676x451.jpg

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Predstavitelia politickej opozície opätovne predložia na rokovanie Národnej rady SR Bezpečnostnú a Obrannú stratégiu. Uviedli to v utorok na brífingu a doplnili, že je nemysliteľné, aby sa Slovenská republika riadila strategickými dokumentami z roku 2005.

Slovensko nemá nepriateľov

Obe vynovené stratégie už prešli rokovaním vlády SR, no zatiaľ neboli predložené na rokovanie parlamentu. Podľa medializovaných informácií ich zaradenie blokuje Slovenská národná strana (SNS), ktorá má údajne problém s pasážami o Ruskej federácii.

Podľa predstaviteľov SNS Slovensko nemá nepriateľov a nepotrebuje si žiadnych nových vyrábať. Opoziční poslanci tento postoj ostro kritizujú. Zaujímavosťou je, že za obe nové stratégie na rokovaní vlády SR hlasovali aj ministri, ktorých nominovala SNS.

„Vládna koalícia dnes bezprecedentným spôsobom vyradila náš návrh z rokovania Národnej rady SR. Stiahnutie Bezpečnostnej a Obrannej stratégie priamo ohrozuje bezpečnosť Slovenskej republiky. Neexistuje, aby sme sa v súčasnosti za nových bezpečnostných hrozieb riadili podľa dokumentov z roku 2005,“ povedal opozičný poslanec za stranu Sloboda a Solidarita Ľubomír Galko.

Je potrebné adekvátne reagovať

Tiež potvrdil, že poslanci opätovne predložia dokumenty na rokovanie Národnej rady SR. „Znovu tieto dokumenty predložíme, možno oveľa skôr, ako si predstavitelia tejto korupčnej koalície myslia,“ doplnil.

Podľa Eduarda Hegera z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti sa bezpečnostné prostredie, v ktorom sa nachádza Slovenská republika, rýchlo mení a je preto potrebné adekvátne reagovať.

„Aj udalosti dnešných dní ukazujú, že sa bezpečnostné prostredie dynamicky vyvíja. Práve aj na takéto okolnosti bola pripravená Bezpečnostná a Obranná stratégia. Dnes fungujeme na základe starých dokumentov,“ uviedol Heger.

Agentúra SITA v tejto súvislosti oslovila aj Slovenskú národnú stranu.

Viac k témam: Eduard Heger, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko sa nemôže riadiť starou bezpečnostnou stratégiou, opozícia kritizuje postoj národniarov © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články