Slovensko v Riu zrejme bez Sagana, nedostal voľnú kartu

Slovensko dostalo od UCI iba jedno miesto pre súťaž mužov v cross country horských cyklistov na olympiáde v Riu.BRATISLAVA 1. júna (WebNoviny.sk) – Medzinárodná cyklistická únia (UCI) pridelila Slovensku iba jednu miestenku v súťaži cross country horských cyklistov na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro.

Slováci skončili v príslušnom olympijskom rebríčku na 15. mieste, za čo im podľa platných podmienok prináležala jedna miestenka. Slovenský zväz cyklistiky (SZC) však žiadal o voľnú kartu pre Petra Sagana. „Máme informáciu, že sme v horskej cyklistike mužov nedostali druhé miesto. Je teraz na SZC, koho na tento post nominuje, pretože miesto získala krajina, nie konkrétny športovec,“ informoval v stredu vedúci slovenskej výpravy na OH 2016 Peter Korčok.

Odporúčame:

Peter Sagan je po Giro d’Italia lídrom obidvoch rebríčkov

Možnosť pre Petra Sagana vedie cez nevyužitie pridelených miest jednotlivými krajinami. Uvoľnené pozície totiž bude rozdeľovať UCI. „Je ťažké predpovedať, aký bude ich postup. Uvidíme, ako to vyrieši UCI,“ povedal pre SITA predseda komisie cross country horských cyklistov Slovenského zväzu cyklistiky Ján Žilovec. Medzinárodná cyklistická únia však na svojom webe uviedla, že voľné miesta plánuje prideľovať krajinám, ktoré do daného okamihu nebudú mať v danej disciplíne žiadneho športovca.

SZC môže teoreticky nominovať do Ria 2016 aj Petra Sagana, no šéf slovenských horských cyklistov Žilovec pred týždňom pre agentúru SITA uviedol: „Komisia sa bude rozhodovať medzi Michalom Lamim a Martinom Haringom, obaja sú na tom podobne podľa našich interných kritérií.“ V stredu popoludní Žilovec doplnil: „Ak UCI nepridelí Petrovi voľnú kartu, o čom by sa malo rozhodovať v závere aktuálneho týždňa, spojíme sa s ním a porozprávame sa na túto tému. Je zatiaľ predbežné hovoriť o tom, či bude mať záujem o olympiádu aj vtedy, ak Slovensko bude mať iba jednu miestenku.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júna 2016

Odporúčané články