Smer by nevládol sám, Kollár dostal 2,2 percenta

Ak by sa voľby konali tento víkend, do parlamentu by sa dostalo šesť strán.BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) – Do Národnej rady (NR) SR by sa podľa najnovšieho prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý robila pre agentúru SITA, dostalo šesť strán.

Ak by boli voľby tento víkend, opäť by ich vyhral Smer-SD so ziskom 40 percent. No parlamentu by sa dostala aj strana Sieť, ktorú podporilo 13 percent respondentov. Nasleduje Most-Híd s 8,9 percentami, SNS s 8,2 percentami, KDH s 7,1 percentami a strane OĽaNO-NOVA (do novembra bola strana testovaná ako koalícia OĽaNO-NOVA) dalo svoj hlas šesť percent opýtaných. Smer-SD by mal v národnej rade 72 kresiel, Sieť 23, Most-Híd 16, SNS 15, KDH 13 a OĽaNO-NOVA 11.

Pred bránami parlamentu by podľa výsledkov prieskumu zostala Strana maďarskej komunity (SMK), ktorej by dalo svoj hlas 4,3 percenta respondentov. Brány NR SR by neprekročili ani strany Sloboda a Solidarita (SaS), SDKÚ-DS či KSS. Strana podnikateľa Borisa Kollára s názvom Sme rodina – Boris Kollár dostala od opýtaných 2,2 percenta hlasov. Voliť by podľa prieskumu išlo 61 percent respondentov, nevedelo sa rozhodnúť 24 percent a 15 percent by sa na voľbách nezúčastnilo.

Agentúra Polis Slovakia prieskum robila od 11. do 18. novembra na vzorke 1 422 respondentov starších ako 18 rokov na celom území Slovenska. Respondenti odpovedali na otázku: „Ak by boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu, hnutie alebo koalíciu by ste volili?“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. decembra 2015

Odporúčané články