Voľby by podľa prieskumu agentúry FOCUS vyhral Smer-SD, #Sieť by ostala mimo parlamentu.BRATISLAVA 22. júna (WebNoviny.sk) – Ak by sa parlamentné voľby konali teraz, ich víťazom by sa stala strana Smer-SD, ktorú by volilo 26,4 percenta občanov. Do parlamentu by sa dostalo ešte ďalších šesť strán, súčasná koaličná strana Sieť by však medzi nimi nebola.
Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila agentúra FOCUS v dňoch 14. až 20. júna. Výberovú vzorku tvorilo 1003 respondentov vo veku nad 18 rokov, ktorí reprezentujú populáciu Slovenska z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.
Obrazom: Pred Ficovým bytom sa zišli davy ľudí na protest proti Kaliňákovi
Na druhom mieste by podľa prieskumu skončila Slovenská národná strana (SNS), ktorá by získala 14,5 percenta hlasov, nasleduje SaS s podporou 14,1 percenta hlasov opýtaných. Hnutie OĽaNO-NOVA by volilo 9,9 percenta respondentov, Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko 8,4 percenta opýtaných. Hnutiu Sme rodina – Boris Kollár by odovzdalo hlas 6,9 percenta voličov a do parlamentu by sa dostala aj strana Most-Híd s 5,9 percenta hlasov.
Smer-SD by získal 46 parlamentných kresiel, SNS 25, SaS 25, OĽaNO-NOVA 17, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko 15, Sme rodina – Boris Kollár 12 a Most-Híd 10 kresiel. Pred bránami parlamentu by skončili KDH (4,8 %), SMK-MKP (3,5 %), Sieť (1,4 %) a KSS (1,3 %). Ostatné strany by nevolilo ani jedno percento respondentov. Na voľbách by sa nezúčastnilo 21,4 percenta opýtaných, ďalších 8,9 percenta respondentov nevedelo, koho by volili.
Odporúčame:
Návrh na odvolanie Kaliňáka podá opozícia asi v piatok
Video: Dav pred bytom Fica ukázal červenú kartu Kaliňákovi
Obrazom: Do basy, do basy, kričali stovky ľudí Kaliňákovi
Zo 650-tisíc na 10,5 milióna. Matovič ukázal príjmy Kaliňáka
Flašíková Beňová kritizovala Smer, šancu vidí v regiónoch
Kaliňák má podľa Fica dôveru Smeru-SD, koalície aj EÚ
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
22. júna 2016