Smutný aktér rozstrelu finále Ligy majstrov píše fanúšikom

Juan Francisco Torres Belén, ako znie celé meno pravého obrancu Juanfrana, sa stal smutným hrdinom Atlética v milánskej futbalovej fieste dvoch madridských veľkoklubov o európsky futbalový trón.

MADRID 30. mája (WebNoviny.sk) – Smoliar sobotňajšieho finále futbalovej Ligy majstrov Juanfran napísal fanúšikom Atlética Madrid v list, v ktorom im sľubuje európsku radosť.

Keď sme pred dvoma rokmi prehrali s Realom, sľúbil som vám ďalšie finále. Teraz som zasa povedal kapitánovi Gabimu, že raz príde chvíľa, keď pohár pre šampiónov Európy zdvihne nad hlavu aj on,“ cituje slová Juanfrana web športového denníka Marca.

Obrazom: Finále Ligy majstrov medzi Realom a Atléticom

Juan Francisco Torres Belén, ako znie celé meno pravého obrancu Juanfrana, sa stal smutným hrdinom Atlética v milánskej futbalovej fieste dvoch madridských veľkoklubov o európsky futbalový trón. V 79. min síce jeho pohotová prihrávka z pravej strany našla nohu spoluhráča Ferreiru Carrasca, ktorý gólom poslal zápas do predĺženia, ale všetko sa otočilo v penaltovej lotérii. Vo štvrtej sérii 31-ročný rodák z Crevillentu, ktorý v minulosti hrával aj v B-tíme Realu Madrid, namieril iba do žrde a Cristiano Ronaldo vzápätí spečatil triumf „bieleho baletu“.

Odporúčame:

Video: Real vyhral finále Ligy majstrov, rozhodli penalty

Obrazom: Dramatické finále Ligy majstrov, Real má 11. trofej

Zaujímavosti a fakty po finále Ligy majstrov 2015/2016

Zaujímavosti k finále Ligy majstrov medzi Realom a Atléticom

Poprosil som klubových predstaviteľov, aby som mohol napísať tento list, ktorý sa teraz šíri na sociálnych sieťach. Chcem vám, fanúšikovia, vyjadriť veľkú vďaku a obdiv za to, ako ste sa zachovali po stretnutí, keď som prišiel za vami prosiť vás o odpustenie. Videl som vtedy vo vašich tvárach slzy a práve vaše prežívanie tejto pre mňa nešťastnej chvíle mi pomohlo vyrovnať sa s obrovským smútkom v duši. Rovnako ďakujem za podporu spoluhráčom, trénerom a všetkým, ktorí tvoria našu futbalovú rodinu v Atléticu. Verím, že skôr či neskôr budeme spoločne oslavovať európsky titul. Milujem vás z celého srdca, Atleti,“ napísal Juanfran.

Tréner Atlética Diego Simeone tiež ťažko niesol druhú prehru s Realom vo finále LM v rozpätí troch rokov a označil to za svoje zlyhanie. Dokonca chvíľu zvažoval rezignáciu. Napokon však zahnal čierne myšlienky o odchode a rozhodol sa viesť mužstvo minimálne aj v roku 2017, keď sa bude sťahovať na nový štadión. Klubový prezident Miguel Ángel Gil Marín je dokonca pripravený ponúknuť 46-ročnému Argentínčanovi vylepšený kontrakt ako prejav jeho vďaky za skvelú prácu, ktorú odviedol s tímom od roku 2011.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. mája 2016

Odporúčané články