Spartak Trnava po dráme končí v Európskej lige

Vyrovnaná úvodná štyridsaťpäťminútovka nepriniesla v City Arene žiadny gól, keď už sa zdalo, že hráči Trnavy si udržia postupový rezultát, z ničoho nič hlavičkou po dlhom centri skóroval striedajúci Friesenbichler a poslal duel do predĺženia, v ktorom o výhre viedenského klubu rozhodli až pokutové kopy.TRNAVA 4. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Spartak Trnava tesne nepostúpili do play-off o účasť v skupinovej fáze Európskej ligy 2016/2017. Zverenci trénera Miroslava Karhana v minulotýždňovom úvodnom meraní síl v rámci 3. predkola zvíťazili na pôde rakúskeho FK Austria Viedeň 1:0, vo štvrtkovej domácej odvete rovnakým výsledkom podľahli, keď inkasovali až v 88. min.

V predĺžení gól nepadol, o postupujúcom rozhodli až pokutové kopy. Austria triumfovala 5:4, rozhodujúci pokus premenil strelec jediného gólu v riadnom hracom čase Kevin Friesenbichler, vzápätí ako jediný zaváhal kapitán Spartaka Martin Mikovič. Trnava sa s tohtosezónnou pohárovou Európou rozlúčila.

Tambe tesne minul žrď

Vyrovnaná úvodná štyridsaťpäťminútovka nepriniesla v City Arene žiadny gól. Najbližšie k nemu bol kamerunský útočník Spartaka Robert Ndip Tambe, ktorý v 2. min postupoval sám na bránku Austrie, ale tesne minul ľavú žrď. Hostia dvakrát pohrozili stredopoliarom Alexandrom Grünwaldom, ale jeho priamy kop a ani hlavička si nenašli cestu do trnavskej siete.

Ihneď po zmene strán mohol udrieť Ivan Schranz, ale nezužitkoval prihrávku Emira Haliloviča a zvnútra šestnástky vystrelil nepresne. V 67. min delili Austriu od zmazania manka len centimetre – Grünwald z priameho kopu opečiatkoval brvno trnavskej svätyne. O desať minút neskôr ešte gólman Spartaka Adam Jakubech reflexívne vyrazil Serbestovu strelu.

Mikovičova strela sa nevošla do bránky

Keď už sa zdalo, že „andeli“ udržia postupový rezultát, z ničoho nič hlavičkou po dlhom centri skóroval striedajúci Friesenbichler a poslal duel do predĺženia. V predĺžení mohol rozhodnúť útočník viedenského klubu Olarenwaju Kayode, ale Jakubech si s jeho pokusom zblízka poradil.

V 110 min. sa vo veľkej príležitosti ocitol Mikovič, ale jeho krížna strela sa nevošla do bránky. Keďže gól už nepadol, o postupujúcom rozhodli až pokutové kopy, v ktorých uspela Austria.

Posledným zástupcom SR v európskych pohárových súťažiach klubov je AS Trenčín, ktorý sa po vypadnutí z 3. predkola Ligy majstrov presunul práve do play-off o skupinovú fázu EL. Meno svojho súpera sa Trenčania dozvedia v piatok počas žrebu vo švajčiarskom Nyone, ktorý je na programe o 13.00 h.

Európska liga 2016/2017 – 3. predkolo – odveta – štvrtok – výsledok:

FC Spartak Trnava (SR) – FK Austria Viedeň (Rak.) 0:1 (0:1, 0:0) po predĺžení, 4:5 na strely zo značky pokutového kopu – prvý zápas 1:0, do play-off o účasť v skupinovej fáze EL postúpila Austria Viedeň
Gól: 88. Friesenbichler, ŽK: 45.+ Tambe, 66. A. Jakubech, 73. Horník, 83. Hladík – 27. Holzhauser, 77. Tajouri-Shradi, 83. Filipovič, 104. Friesenbichler, rozhodoval: Bebek (Chor.), 17 152 divákov

Pokutové kopy: Stryger Larsen – 0:1, Godál – 1:1, Tajouri-Shradi 1:2, Schranz – 2:2, Kvasina – 2:3, A. Sloboda – 3:3, Serbest – 3:4, Jirka – 4:4, Friesenbichler – 4:5, Mikovič – nedal

Zostavy:
Trnava: A. Jakubech – A. Kadlec, Greššák, Godál, Horník – Bello, A. Sloboda – Schranz, Halilovič (97. Jirka), Mikovič – Tambe (79. Hladík)
Austria Viedeň: Almer – Stryger Larsen, Filipovič, Rotpuller, Martschinko – Holzhauser (71. Friesenbichler), Serbest – Venuto (86. Kvasina), A. Grünwald, Felipe Pires (71. Tajouri-Shradi) – Kayode

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.