Sťažnosť obvineného Mariána K. voči neprepusteniu z väzby dorazila na najvyšší súd

394748_47011575_183652882586144_2802175176605696000_n.jpg

BRATISLAVA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Sťažnosť podnikateľa Mariana K. voči neprepusteniu z väzby už dorazila na Najvyšší súd SR. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová, súd sa bude záležitosťou zaoberať bezodkladne.

Zmenky za milióny eur

Špecializovaný trestný súd rozhodoval o prepustení obvineného podnikateľa z väzby 15. novembra, pričom úrad špeciálnej prokuratúry 20. novembra obdržal uznesenie, podľa ktorého sudca pre prípravné konanie zamietol žiadosť obvineného o prepustenie z väzby a neprijal žiadnu náhradu väzby, teda ani peňažnú záruku.

Dôvodom na vzatie Mariana K. do väzby bolo, že čelí obvineniu z trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov spolu so zločinom marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva. Ide o zmenky v hodnote 69 miliónov eur.

Expertné skúmanie podpisov

Ich vyplatenie na súde požadoval od Pavla R. a spoločnosti Markíza Slovakia. O prepustenie z väzby žiadal podnikateľ opakovane, súdy mu však nevyhoveli.

Markíza medzitým informovala, že renomovaná písmoznalkyňa na základe požiadavky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) na expertné skúmanie dospela k záverom, že podpisy Pavla R. na zmenkách nie sú z roku 2000, teda zmenky nevznikli tak, ako tvrdia Pavol R. a Marian K.

Viac k témam: Marián Kočner, Najvyšší súd SR, NAKA Národná kriminálna agentúra, Polícia SR, zmenky
Zdroj: Webnoviny.sk – Sťažnosť obvineného Mariána K. voči neprepusteniu z väzby dorazila na najvyšší súd © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články