Stephen Hawking nechce Brexit a nechápe popularitu Trumpa

Stephen Hawking vyzval britských voličov, aby v referende 23. júna hlasovali za zotrvanie Británie v Európskej únii.LONDÝN 31. mája (WebNoviny.sk) – Stephen Hawking, ktorý patrí medzi popredných svetových teoretických fyzikov, rozumie fungovaniu vesmíru, ale hovorí, že nevie pochopiť, prečo je americký prezidentský kandidát Donald Trump taký populárny.

Britský astrofyzik v rannom vysielaní televízie ITV povedal, že predpokladaný kandidát Republikánskej strany na prezidenta USA „je demagóg, ktorý sa, ako sa zdá, odvoláva na toho najnižšieho spoločného menovateľa“ v ľuďoch. Citovala ho agentúra AP.

Hawking sa tiež obrátil na britských voličov, ktorých vyzval, aby v referende 23. júna hlasovali za zotrvanie Británie v Európskej únii. Povedal, že členstvo v EÚ zabezpečuje nevyhnutnú podporu britskému vedeckému výskumu, ale tiež ekonomike a bezpečnosti. „Už sú preč tie dni, keď sme mohli stáť sami proti svetu. Musíme byť súčasťou väčšej skupiny národov, a to pre našu bezpečnosť aj pre náš obchod,“ zdôraznil.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. mája 2016

Odporúčané články