Stíhačka sa zrútila po prelete nad Obamovou hlavou

K nehode došlo približne 24 kilometrov od základne Peterson Air Force Base, odkiaľ mal vzlietnuť prezidentský špeciál. Washington 3. júna (WebNoviny.sk) – Stíhačka F-16 americkej vojenskej predvádzacej letky Thunderbirds sa zrútila krátko po vykonaní preletu nad miestom promócie kadetov Akadémie vzdušných síl v Colorade, na ktorej sa zúčastnil aj prezident Barack Obama. Pilotovi, ktorý si pred akciou potriasol ruku s prezidentom, sa podarilo bezpečne katapultovať.

Podľa reportéra agentúry AP sa počas slávnostného preletu nad štadiónom akadémie nezdalo, že by niektorý zo šiestich strojov mal problémy. K nehode došlo približne 24 kilometrov od základne Peterson Air Force Base, odkiaľ mal vzlietnuť prezidentský špeciál. Po havárii sa pilot opäť stretol s Obamom.

„Prezident sa poďakoval pilotovi za službu vlasti a vyjadril úľavu, že sa vážnejšie nezranil,“ uviedol hovorca Bieleho domu Josh Earnest.
„Tri alebo štyri stupne doľava a tá stíhačka by bola trafila náš dom,“ povedal agentúre AP jeden z miestnych obyvateľov. Dodal, že stroj sa kĺzal po zemi viac než pol kilometra. Príčiny havárie predbežne nie sú známe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2016

Odporúčané články