Sting vydá album 57th & 9th

Na produkcii nahrávky, ktorej dátum vydania zatiaľ nie je známy, sa podieľa Martin Kierszenbaum.

BRATISLAVA 19. júla (WebNoviny.sk) – Anglický hudobník a spevák Sting vydá album 57th & 9th. Šesťdesiatštyriročný interpret tvoril nové skladby priamo v štúdiu, pričom mu pomáhali muzikanti Vinnie Colaiuta, Dominic Miller, Jerry Fuentes a Diego Navaira. Produkciu má na starosti Martin Kierszenbaum.

Podľa Stinga bude novinka znieť rockovo. „Nemyslím si, že nahral rockovejší album od čias Synchronicity,“ potvrdil spomínaný producent v rozhovore pre americký dvojtýždenník Rolling Stone odkazujúc na poslednú nahrávku interpretovej niekdajšej kapely The Police z roku 1983.

Album bude obsahovať skladbu Inshallah, ktorú muzikant napísal o migrácii do Európy. Pieseň One Fine Day sa zaoberá klimatickými zmenami. Baladu 50,000 napísal potom, ako tento rok v apríli zomrel hudobník Prince. „Je to reakcia na šok, keď zomrie jedna z našich kultúrnych ikon: Prince, David Bowie, Glenn Frey, Lemmy. V určitom zmysle sú to naši bohovia, takže keď zomrú, musíme spochybniť aj našu vlastnú nesmrteľnosť,“ uviedol Sting pre Rolling Stone. Dátum vydania novinky zatiaľ nie je známy.

Sting, vlastným menom Gordon Matthew Thomas Sumner, sa pohybuje na hudobnej scéne od začiatku 70. rokov minulého storočia. Spočiatku bol členom spomínanej kapely The Police, s ktorou má na konte päť albumov. V júni 1985 uviedol na trh prvú sólovku The Dream Of The Blue Turtles, pričom zatiaľ poslednú, jedenástu s názvom The Last Ship vydal v roku 2013.

Je členom Skladateľskej siene slávy, Rock’n’rollovej siene slávy a má i hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. Medzi jeho najväčšie sólové hity patria skladby ako Russians, Fragile, All This Time, If I Ever Lose My Faith in You, Englishman In New York, Fields Of Gold, Shape Of My Heart, When We Dance, Desert Rose (feat. Cheb Mami) či Brand New Day. S kapelou The Police nahral hity Roxanne, Message In A Bottle, Don’t Stand So Close To Me, Every Little Thing She Does Is Magic alebo Every Breath You Take.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2016

Odporúčané články