Stovky policajtov zasiahli proti salafistom v Hildesheime

Hildesheimský spolok je v Nemecku považovaný za miesto kontaktov radikálov zo salafistickej scény, ktoré je už dlhší čas v hľadáčiku dolnosaských bezpečnostných zložiek.Hildesheim 27. júla (WebNoviny.sk) – Nemecká polícia uskutočnila v stredu raziu proti podozrivým radikálom v Hildesheime v Dolnom Sasku.

Muži zákona prehľadali pri nej podľa informácií rezortu vnútra priestory Nemeckojazyčného islamského spolku (DIK) Hildesheim vrátane jeho mešity a uskutočnili domové prehliadky v bydliskách ôsmich členov jeho predsedníctva. Informoval o tom Severonemecký rozhlas (NDR).

Odporúčame:

Ušiel mladý Alžírčan, v Brémach evakuovali nákupné centrum

Nemecká polícia zadržala tínedžera, mal pripravovať útok

Útočník z Ansbachu bojoval v Iraku ako vojak al-Káidy

Na policajnej akcii sa zúčastnilo podľa rovnakého zdroja až do 400 mužov vrátane príslušníkov jednotky osobitého určenia. Práve hildesheimský spolok je v Nemecku považovaný za miesto kontaktov radikálov zo salafistickej scény, ktoré je už dlhší čas v hľadáčiku dolnosaských bezpečnostných zložiek, naznačil dolnosaský krajinský minister vnútra Boris Pistorius.

Podľa jeho slov nemienia tolerovať ignorovanie platných predpisov salafistami, dokonca ich spochybňovanie ústavného poriadku a presviedčanie mladých ľudí, aby sa pripojili k Islamskému štátu (IS). Proti tomu mienia bojovať s využitím všetkých prostriedkov právneho štátu.

Viacero návštevníkov tamojšej mešity odcestovalo v minulosti preukázateľne do Sýrie, respektíve Iraku, aby sa tam pripojili k džihádistom z IS, uviedol krajinský rezort vnútra.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. júla 2016

Odporúčané články