Strana Aliancia plánuje pred voľbami rozšíriť svoj názov o Maďarské fórum

485869_fc8a8687 676x451.jpg

29.3.2023 (SITA.sk) – Strana Aliancia plánuje zmeniť pred nadchádzajúcimi predčasnými voľbami svoj názov. Republikové predsedníctvo strany sa v utorok uznieslo na tom, aby sa v záujme vytvorenia spoločnej kandidačnej listiny maďarských strán názov strany rozšíril na Aliancia – Maďarské fórum.

Informovala o tom hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme. Strana tým chce vyjsť v ústrety možnej spolupráci s Maďarským fórom.

Platforma Most-Híd za súhlasu ďalších dvoch platforiem iniciovala, aby boli okrem Maďarskej kresťanskodemokratickej aliancie na kandidátnej listine aj zástupcovia Maďarského fóra. Vzhľadom na to, že Maďarské fórum ponuku Mosta-Híd neprijalo, miesta by mali byť vyhradené na základe dohody založenej na konsenze všetkých troch platforiem.

Platforma Most-Híd 25. marca po stretnutí delegátov predvolebného stretnutia informovala, že pre dosiahnutie tejto dohody je pripravená urobiť potrebné kompromisy a za akceptovateľnú považuje aj zmenu názvu.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, zmena názvu strany
Zdroj: SITA.sk – Strana Aliancia plánuje pred voľbami rozšíriť svoj názov o Maďarské fórum © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2023

Odporúčané články