Streľba na koncerte v Rakúsku si vyžiadala mŕtvych

Okolnosti tragédie v Nenzingu sú zatiaľ nejasné, polícia však uviedla, že páchateľ sa pred útokom pohádal na parkovisku s bližšie neidentifikovanou ženou.NENZING 22. mája (WebNoviny.sk) – Troch mŕtvych a 11 zranených si vyžiadala v nedeľu nadránom streľba na rockovom koncerte v meste Nenzing na západe Rakúska, kde zaútočil na prítomných ľudí 27-ročný muž. Agentúra APA o tom informuje s odvolaním sa na políciu rakúskej spolkovej krajiny Vorarlbersko.

Podľa zverejnených údajov začal ozbrojený muž zrejme bezhlavo strieľať do davu, pričom usmrtil dvoch návštevníkov a 11 zranil. Následne odišiel na priľahlé parkovisko, kde spáchal samovraždu.

Okolnosti tragédie sú zatiaľ nejasné, polícia však uviedla, že páchateľ sa pred útokom pohádal na parkovisku s bližšie neidentifikovanou ženou. Po vyostrení tejto hádky muž vytiahol strelnú zbraň zo svojho vozidla, aby ju použil na blízkom priestranstve, kde sa konal koncert za prítomnosti približne 150 ľudí. Uvedená žena vyviazla z útoku nezranená.

Usporiadateľom koncertu bol motorkársky klub, podľa polície však medzi návštevníkmi neboli len fanúšikovia motocyklov.
Zranené osoby previezli do okolitých nemocníc, pričom zatiaľ nebolo jasné, či sa niektorá z nich nachádza v ohrození života, dodáva APA. Citovaná policajná hovorkyňa uviedla, že rozsah ich zranení je „veľmi rôzny“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2016

Odporúčané články