Štvrtina Rusov si myslí, že politickú opozíciu netreba

Podľa ich názoru súčasné problémy Ruska možno vyriešiť iba pevnou rukou.Moskva 14. marca (WebNoviny.sk) – Štvrtina Rusov sa vyjadrila, že ich krajina nepotrebuje politickú opozíciu, informovalo dnes centrum Levada – rešpektovaná nezávislá organizácia na prieskum verejnej mienky so sídlom v Moskve. Súčasných 25 percent predstavuje trojpercentný nárast oproti vlaňajšku, citovala centrum Levada agentúra DPA.

Z tých, ktorí pochybujú o potrebe opozície, takmer tretina (31 percent) súhlasila s vyjadrením, že „v našej problematickej dobe nie je treba podnecovať sily spoločnosti k hádkam a ostrým sporom“. Ďalších 26 percent respondentov súhlasilo, že „súčasné problémy Ruska možno vyriešiť iba pevnou rukou“ a 22 percent je presvedčených, že „opozícia by zdržiavala Putina od účinného riešenia našich problémov“.

Približne polovica (52 percent) z 1600 respondentov vo vyše 130 mestách z celého územia Ruska povedala, že v krajine by mala byť politická opozícia. Z nich iba 13 percent súhlasilo s tým, že prítomnosť politickej opozície by mala poskytnúť príležitosť na zmenu vedenia. Väčšina z týchto respondentov sa zhodovala v názore, že politická opozícia je potrebná, aby sa zabezpečilo, že vedenie krajiny nepôjde do extrémov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. marca 2016

Odporúčané články