Súd zmrazil majetok Neymarovi, aj jachtu a stíhačku

Federálny súd v Sao Paule odmietol akceptovať odvolanie Neymara z minulého týždňa.SAO PAULO 16. februára (WebNoviny.sk) – Brazílske úrady zablokovali aktíva futbalistu Neymara vrátane jachty, stíhačky a niekoľkých ďalších nehnuteľností. Federálny súd v Sao Paule odmietol akceptovať odvolanie hviezdneho útočníka FC Barcelona z minulého týždňa a vydal pokyn na zmrazenie jeho majetku v úhrnnej hodnote 192 miliónov realov, čo je takmer 50 miliónov amerických dolárov. Informovali o tom brazílske médiá.

Neymar všetky obvinenia popiera

Ešte vlani Neymar, jeho rodina a príbuzní obchodníci boli uznaní vinnými z toho, že v rokoch 2011 – 2013 nezaplatili na daniach 63 miliónov realov, čiže takmer 16 miliónov USD.

Brazílsky reprezentačný útočník bol vtedy hráčom slávneho domáceho klubu FC Santos. Dvadsaťštyriročný otec dvoch detí všetky obvinenia dodnes popiera. Svoju súkromnú stíhačku v poslednom čase použil viackrát, keď cestoval z Európy do Brazílie na zápasy kvalifikácie MS 2018 či dovolenku.

Podľa Iagara Junga Martinsa, ktorý je audítorom Brazílskej federálnej agentúry na vymáhanie daní, Neymarovi nehrozí väzenie v prípade, že vyplatí všetky podlžnosti voči daňovým úradom. „Ak zaplatí, na všetko sa zabudne. Naša legislatíva nie je v tomto smere príkra,“ uviedol Martins.

Barcelončania trvajú na tom, že Neymar ich stál 57,1 milióna eur

Daňové nezrovnalosti nie sú jediné kroky mimo zákon v podaní jedného z ofenzívnych lídrov FC Barcelona či brazílskej reprezentácie. Neymar a jeho otec pred dvoma týždňami vypovedali na madridskom súde v súvislosti s nevyjasnenými ciframi ohľadom jeho prestupu zo Santosu do Barcelony v roku 2013.

Skupina brazílskych investorov DIS tvrdí, že katalánsky veľkoklub a Neymar zatajením skutočnej prestupovej sumy poškodili jej finančné záujmy a zároveň sa vyhli uhradeniu daní v plnej výške. Súd sťažnosť vyhodnotil a dospel k záveru, že existuje predpoklad nezákonného konania niektorých osôb menovaných investičnou skupinou, ktorá mala podľa zmluvy nárok na 40 percent z ceny za transfer.

Barcelončania trvajú na tom, že Neymar ich stál 57,1 milióna eur. Santos oficiálne priznal cifru 17,1 milióna eur. Vyšetrovanie španielskych úradov neskôr ukázalo, že FC Barcelona v skutočnosti zaplatil za hráča 83,3 milióna eur. Prezident FCB Sandro Rosell v roku 2014 odstúpil práve pre obvinenia z podvodu pri tomto prestupe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. februára 2016

Odporúčané články