Sudcu čaká pojednávanie, obžalovali ho za úplatky

Prokurátor podal obžalobu za tri skutky – dva z februára a jeden z marca roku 2013. Obvinené sú aj osoby, ktoré ho uplácali.

BRATISLAVA 27. júla (WebNoviny.sk) – Pred senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku sa postaví sudca Milan J., ktorý podľa obžaloby prijal úplatky. Obžalobu prokurátor na súd podal koncom júna, termín hlavného pojednávania je vytýčený na 10. a 11. augusta.

Na Milana J. podal prokurátor obžalobu za zločin prijímania úplatku v súbehu so zločinom zneužívania právomoci verejného činiteľa. Úplatky podľa obžaloby bral ako sudca Okresného súdu v Trebišove. Prokurátor podal obžalobu za tri skutky – dva z februára a jeden z marca roku 2013. Obvinené sú aj osoby, ktoré ho uplácali.

V prvom prípade Milan J. prijal podľa obžaloby od Istvána L., ktorý v tom čase žil pod menom Arnold V., loveckú dýku v hodnote viac ako 16-tisíc českých korún (cca 632 eura) za to, že mu schválil dohodu o vine a treste uzatvorenú s prokurátorom v roku 2008 a vydal rozsudok. Dýku mu dal tiež za to, že mu 11. februára 2013 vydal urýchlene uznesenie o účasti odsúdeného Arnolda V. na amnestii prezidenta SR a odpustenie trestu.

Okresný sudca si nechal podľa prokurátora v druhom prípade prisľúbiť presne nešpecifikovanú peňažnú sumu od advokáta Atilu B. ako úplatok za to, že vo veci obžalovaného Dezidera B. mu uloží iba peňažný trest namiesto predtým mu uloženého nepodmienečného trestu, pričom konkrétny druh trestu v súkromnom rozhovore s advokátom dohodol a následne vydal rozsudok.

V treťom prípade si podľa prokurátora nechal sľúbiť peňažnú sumu 1 500 eur ako úplatok od Ondreja T. a Miroslava M. obžalovaných zo zločinu krádeže za to, aby rozhodol v ich prospech. Informácie o obžalobe poskytla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. júla 2016

Odporúčané články