Súdna rada zostáva bez podpredsedu, Pilekovi chýbal na zvolenie jeden hlas

353284_sudy 640x420.jpg

BRATISLAVA 25. septembra (WebNoviny.sk) – Súdna rada SR zostáva bez podpredsedu. Ani jeden z dvojice kandidátov Miloš Kolek a Pavol Pilek nezískal dostatočný počet 10 hlasov. Nitrianskemu sudcovi Pavlovi Pilekovi na zvolenie chýbal jeden hlas, získal ich deväť. Prešovského sudcu Miloša Koleka podporilo vo voľbe päť členov Súdnej rady.

Kolek získal od sudcov 677 hlasov

Obaja kandidáti sa dostali do rady ako zástupcovia sudcov po májovej voľbe. Kolek získal od ostatných sudcov najviac hlasov, 677. Pileka v máji volilo 603 sudcov, menej zo zvolených členov rady za sudcov v májovej voľbe získal len Daniel Hudák.

Odporúčame:
Fico predložil materiál proti Procházkovi, súdna rada bude môcť vyhlásiť nové voľby

Práve na fakt, že Kolek bol do rady zvolený s najsilnejším madátom upozornila pred voľbou jedna z navrhovateliek jeho kandidatúry Elena Berthótyová. „Má najsilnejší mandát. Dobré meno a povesť si buduje svojou rozhodovacou činnosťou,“ vyhlásila.

Otázka „disponibility“ kandidáta

Šéf bratislavského krajského súdu Ľuboš Sádovský pred voľbou otvoril otázku „disponibility“ kandidáta.

Podľa neho podpredseda Súdnej rady SR s predsedom musí operatívne riešiť množstvo vecí. Z jeho interpretáciou ale nesúhlasil Jozef Vozár, ktorý zdôraznil, že telefonovať a mailovať sa dá aj do Prešova, nielen Nitry a preto nechcel nikoho favorizovať.

Aj šéfka rady Lenka Praženková upozornila, že odborne a ľudsky môžu tento post zastávať obaja kandidáti, s podpredsedom pôjde ale o komunikáciu na dennej báze.

Viac k témam: Súdna rada SR, súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Súdna rada zostáva bez podpredsedu, Pilekovi chýbal na zvolenie jeden hlas © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2017

Odporúčané články