Senzačný triumf Balandina, tretia zlatá medaila Ledeckej, famózny Učimura, Grigarov útok na medailu, Koppovo siedme mieste ani jeden odohraný zápas v tenisovom turnaji či objasnenie, prečo je voda zlená – aj taká bola streda na olympiáde v Riu.RIO DE JANEIRO 10. augusta (WebNoviny.sk) – Aj v stredu malo Slovensko v Riu de Janeiro svoje medailové nádeje, ale zatiaľ jediným slovenským medailistom ostal Matej Beňuš.
Pavol Kopp potvrdil, že ľubovoľná pištoľ 60 je jeho silnejšou disciplínou. V stredajšej súťaži obsadil 7. miesto výkonom 91,4 bodu. Druhý slovenský reprezentant Juraj Tužinský nenadviazal na svoje úspešné vystúpenie vo vzduchovej pištoli 60, v ktorej mu tesne unikla medaila a obsadil v nej 4. pozíciu.
Prvá medaila pre Slovensko:
Skvelý Matej Beňuš na olympiáde získal striebornú medailu
Po Matejovi Beňušovi vo svojej premiére na olympijských hrách bojoval o medailu aj ďalší slovenský vodný slalomár Jakub Grigar, ale vo finále kategórie K1 vo vodnom slalome na štadióne Whitewater v štvrti Deodoro obsadil piate miesto.
Najmladší člen slovenského tímu kanoistov na divokej vode v Riu, iba 19-ročný Grigar, vďaka suverénnemu výkonu v semifinále sa vo finále predstavil ako posledný desiaty. Všetky medzičasy až do cieľa ukazovali, že je na prvom mieste, ale v tesných a dramatických pretekoch, v ktorých o medailách rozhodovali stotinky sekundy, bol v cieli napokon až ako piaty. Od bronzovej priečky Čecha Jiřího Prskavca ho delilo 44 stotín sekundy.
Odporúčame:
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 2. deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 3. deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 4. deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 5. deň
Lukostrelec Boris Baláž sa nepostaral o prekvapenie v súťaži jednotlivcov a v stredajšom súboji úvodného kola vyraďovacej časti hladko podľahol juhokórejskému ašpirantovi na medailové umiestnenie Pon-čchan Kchuovi z Kórejskej republiky 0:6. Eliminovaním 18-ročného člena LŠLK Liptovský Mikuláš sa skončilo premiérové vystúpenie slovenských lukostrelcov na OH v ére štátnej samostatnosti. O niečo úspešnejšie si na strelnici v Sambadróme počínala medzi ženami Alexandra Longová, ktorá v pondelok postúpila do 2. kola, ale tam ju zastavila čínska súperka Čchi Jü-chung, a v konečnom poradí jej patrí 17. priečka. Baláža budú klasifikovať na 33. pozícii.
Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – šiesty deň
Zápas 3. kola tenisového turnaja mal odohrať Andrej Martin, ale pre dážď celý stredajší program zrušili. Súperom slovenského tenistu je štvorka pavúka Kei Nišikori. Martin v úvodnom kole vyradil Američana Denisa Kudlu a cez druhé prešiel bez boja, pretože Nemcovi Philippovi Kohlschreiberovi nasadenému ako trinástemu diagnostikovali únavovú zlomeninu pravej nohy a z turnaja musel odstúpiť.
Streda na olympiáde – minúte po minúte:– pozn. časy sú v SELČ – v Riu je o päť hodín menej
07:26 – Súťaž vzpieračov do 77 kg ovládol Kazach Nijat Rahimov v novom svetovom rekorde.
07:09 – Číňanka Ting Ning vyhrala stolnotenisový turnaj žien. Nasadená jednotka vrátila vo finále krajanke Li Siao-sia prehru z boja o zlato spred štyroch rokov a po veľkej dráme vyhrala 4:3.
07:06 – Kráľovská disciplína 100 m voľný spôsob sa stala korisťou Austrálčana Kyla Chalmersa (47,58), obhajca titulu z Londýna 2012 Nathan Adrian obsadil teraz 3. priečku. Španielska vytrvalkyňa Mireia Belmonteová-Garcíová získala svoje prvé olympijské zlato v kariére, a to na 200 m motýlik. Pred štyrmi rokmi v metropole Veľkej Británie brala v tejto disciplíne striebro.
07:01 – Najväčším prekvapením stredajšieho finálového programu v bazénovom plávaní nepochybne bolo zlato kazašského reprezentanta Dmitrija Baladina. Dvadsaťjedenročný rodák z Almaty sa z nevýhodnej ôsmej dráhy prepracoval až na najvyšší stupienok v disciplíne 200 m prsia, ktorú ovládol za 2:07,46.
06:53 – V šabli mužov triumfoval maďarský reprezentant Áron Szilágyi, ktorý zdolal Američana Daryla Homera 15:8.
06:45 – Tretiu zlatú medailu, svoju celkovo štvrtú (3-1-0), získala v Riu de Janeiro americká plavecká reprezentantka Katie Ledecká. Devätnásťročná vytrvalkyňa priviedla USA k triumfu v stredajšom finále 4×200 m voľný spôsob, keď ako posledná žena v štafete (pred ňou plávali Allison Schmittová, Leah Smithová a Madeline Diradová) zvládla svoj úsek suverénne najrýchlejšie spomedzi všetkých pretekárok – za 1:53,74 min.
06:35 – Zlatú medailu vo fleurete žien získala Ruska Inna Deriglazovová, ktorá vo finále porazila Talianku Elisu di Franciscovú 12:11.
00:11 – Briti Jack Laugher a Chris Mears arušili čínsku hegemóniu v Riu, keď triumfovali v synchrónnych skokoch z 3 m dosky.
23:30 – Z tenisového turnaja v stredu napokon pre dážď neodohrajú žiadny zápas. Odklad na štvrtok sa týka aj duelu osemfinálového 3. kola dvojhry, v ktorom slovenský reprezentant Andrej Martin mal vyzvať favorizovaného Japonca Kei Nišikoriho. Dážď napokon zrušil kompletne plánovaný program.
22:58 – Lukostrelec Boris Baláž sa nepostaral o prekvapenie v súťaži jednotlivcov a v stredajšom súboji úvodného kola vyraďovacej časti hladko podľahol juhokórejskému ašpirantovi na medailové umiestnenie Pon-čchan Kchuovi z Kórejskej republiky 0:6. Eliminovaním 18-ročného člena LŠLK Liptovský Mikuláš sa skončilo premiérové vystúpenie slovenských lukostrelcov na OH v ére štátnej samostatnosti. O niečo úspešnejšie si na strelnici v Sambadróme počínala medzi ženami Alexandra Longová, ktorá v pondelok postúpila do 2. kola, ale tam ju zastavila čínska súperka Čchi Jü-chung, a v konečnom poradí jej patrí 17. priečka. Baláža budú klasifikovať na 33. pozícii.
22:58 – V stredajšom finálovom bloku džuda sa darilo reprezentantom Japonska – zlatú medailu v kategórii mužov do 90 kg získal zlato Mašú Baker a v kategórii žien do 70 kg jeho krajanka Haruka Tačimotová.
22:39 – V súťaži vzpieračiek do 69 kg zlato získala Číňanka Jen-mej Siang.
22:15 – Z tenisového turnaja sa v stredu odohrá maximálne šesť zápasov. Mal by medzi nimi byť aj duel osemfinálového 3. kola dvojhry, v ktorom slovenský reprezentant Andrej Martin pravdepodobne od 22.30 h SELČ vyzve favorizovaného Japonca Kei Nišikoriho. Dážď výrazne narušil organizátorom plánovaný program.
21:02 – Slovenská medailová zbierka sa v stredu nerozšírila. Jakub Grigar obsadil piate miesto vo finále kategórie K1 vo vodnom slalome na štadióne Whitewater v štvrti Deodoro. Grigar tesne nenadviazal na strieborný kov v podaní kanoistu Mateja Beňuša z utorkového finále C1.
20:35 – Víťazom dvojitého trapu sa stal Fehaid Aldeehani z Kuvajtu.
20:11 – Štvrťfinále futbalového turnaja mužov bude bez reprezentácie Argentíny. Výber „Albicelestes“ v stredajšom záverečnom dueli D-skupiny remizoval s mužstvom Hondurasu 1:1, na prienik ďalej potreboval triumfovať.
18:45 – Zlatý zostrih Michaela Phelpsa pochádza z holičstva Vintage.
18:21 – Olympijským víťazom v časovke mužov sa stal populárny Spartacus.
17:59 – Kenský atletický funkcionár Michael Rotich zostane 28 dní vo vyšetrovacej väzbe po svojom predčasnom návrate domov z olympiády. Výpravu musel opustiť pre obvinenia, že za peniaze ponúkal športovcom ochranu pred dopingovými kontrolami.
Podľa britského denníka Sunday Times Roticha tajne nafilmovali, ako si pýta financie výmenou za informácie o plánoch antidopingových komisárov. Údajne požadoval v prepočte približne 11 700 eur. Kenská polícia pôvodne chcela sedem dní na uzavretie vyšetrovania, potom si však vyžiadala štyri týždne a uspela.
17:42 – Popole Misenga si vyslúžil ovácie ako pri zisku zlata už víťazstvom v 1. kole súťaže džudistov do 90 kg nad Indom Avtarom Singhom. Misenga opustil rodnú krajinu pred pätnástimi rokmi a brazílski fanúšikovia mu aplaudovali aj z dôvodu, že už tri roky má náhradný domov práve v tomto juhoamerickom štáte. Pripravuje sa v skupine Geralda Bernardesa, ktorý je koučom čerstvej olympijskej šampiónky Rafaely Silvovej.
17:14 – Dážď predbežne na 20:30 h SELČ oddialil začiatok stredajšieho tenisového programu. Informáciu prinieslo twitterové konto ITF Olympic Tennis. Slovák Andrej Martin má v tento deň – ak to počasie umožní – pred sebou osemfinálové 3. kolo dvojhry proti Japoncovi Kei Nišikorimu. Kuriozitou sú až tri naplánované zápasy Španiela Rafaela Nadala: vo dvojhre, štvorhre mužov i mixe.
16:54 – Čo sa to stalo?! Skokanov do vody na olympiáde šokovala voda.
16:29 – Autobus bol v Riu zrejme pod paľbou, Brazílčania zvýšia bezpečnosť.
Tentoraz vďaka Pavlovi Koppovi, ktorý potvrdil, že ľubovoľná pištoľ 60 je jeho silnejšou disciplínou. V stredajšej kvalifikácii dosiahol 556 bodov (92-93-94-91-93-93) a ako siedmy v poradí postúpil do osemčlenného finále, v ktorom všetci aktéri začínajú od nuly. Kopp bude mať šancu vylepšiť svoju 5. priečku z OH 2008 v Pekingu.
Druhý slovenský reprezentant Juraj Tužinský nenadviazal na svoje úspešné vystúpenie vo vzduchovej pištoli 60, v ktorej mu tesne unikla medaila a obsadil v nej 4. pozíciu. Tužinský mal na konte 541 bodov (87-86-95-93-91-89), čo ho v 41-člennej štartovej listine zaradilo na 33. stupienok. Hranica účasti vo finále bola na úrovni Koppovho výkonu.
15:28 – Švédski hádzanári sa po zbabranom závere proti Egypťanom (25:26) chytali slamky a podali protest. Nie však proti výsledku zápasu, dôvod bol oveľa „zábavnejší“.
Jeden z egyptských hráčov sa totiž osem sekúnd pred koncom objavil na hracej ploche s uterákom okolo krku, ktorý si evidentne zabudol zvesiť, kým bol ešte na striedačke. S touto špeciálnou pokrývkou ramien však nikoho neobmedzoval, a tak bol protest severanov zamietnutý.
„Išlo o doplnok, ktorý nemal nič spoločné so športovým úborom na zápas. Rozhodca si to mal všimnúť a v duchu pravidiel vykázať hráča z ihriska. V takom prípade by tam bolo o jedného Egypťana menej a náš tím by mal väčšiu šancu na skórovanie,“ vysveltil manažér švédskeho tímu Stefan Lövgren pre Aftonbladet.
15:15 – Holanďanku Annemiek van Vleutenovú, v nedeľu smutnú hrdinku pretekov s hromadným štartom cestných cyklistiek na OH v Riu de Janeiro, prepustili z nemocnice. Lekári jej povolili piatkový odlet do vlasti.
Van Vleutenová si pri hororovom páde ľahšie poškodila chrbticu na troch miestach a doráňala tvár. V pozícii líderky nezvládla nájazd do poslednej zákruty v klesaní z Vista Chinesa, na klzkej ceste preletela cez riadidlá, pri pristávaní čelom narazila o asfaltovú cestu, udrela sa o obrubník a zostala chvíľu nehybne ležať na kraji chodníka. Podľa neskorších prognóz nebude mať tento incident žiadne trvalé zdravotné následky. Zlato získala Van Vleutenovej krajanka Anna van der Breggenová.
„Ťažko sa vyrovnať so sklamaním, ale som hrdá na môj výkon,“ napísala v utorok na twitteri Van Vleutenová. Po prepustení z nemocnice sa nevrátila do olympijskej dediny, ale ubytovali ju v hoteli, kde sa bude zotavovať z otrasu mozgu. „Ešte tu musím pár dní pobudnúť,“ uviedla rekonvalescentka.
15:12 – Pre reprezentantku Taiwanu vo vzpieraní Lin Cu-čchi (28) sa olympijské hry predčasne skončili. Dôvodom je doping.
Podľa predstaviteľov národného olympijského výboru tejto krajiny rutinný test odhalil „abnormálnu reakciu“ na bližšie nešpecifikovanú látku. Taiwan 28-ročnú vzpieračku okamžite vylúčil z výpravy. Lin bola favoritkou na zisk zlatej medaily v kategórii do 63 kg, keďže predtým zvíťazila na Ázijských hrách výkonom 261 kg v dvojboji. Pri jej vynútenej neúčasti sa olympijskou šampiónkou stala Číňanka Wej Teng. V dvojboji dostala nad hlavu 262 kg, čo je hodnota nového svetového rekordu.
Bývalá svetová rekordérka Lin už raz bola potrestaná pre doping, v roku 2010 to bolo na dva roky a nestihla potom olympijské hry v Londýne. Informáciu priniesol portál sport1.de.
14:24 – Osem minút trvalo účinkovanie novozélandského ragbistu Sonnyho Billa Williamsa na olympijskom turnaji v sedmičkovej verzii. Jedna z najväčších hviezd odvetvia pri jeho návrate pod päť kruhov po 92 rokoch sa zranila v druhom polčase utorňajšieho úvodného zápasu All Blacks proti Japonsku. Tridsaťjedenročný krídelník či center zostal ležať na ploche držiac sa za ľavý členok. Previezli ho do nemocnice, kde sa potvrdila nepriaznivá diagnóza – čiastočne pretrhnutá achilovka. Na ragby môže najbližších deväť mesiacov zabudnúť.
14:05 – Stredajšiu časť veslárskej olympijskej regaty organizátori zrušili pre silný vietor. Nepriaznivé počasie zaúradovalo už druhý raz od začiatku súťaží v Lagúne Rodriga de Freitasa a nasledovať budú ďalšie zmeny programu. Na stredu bolo naplánovaných 22 položiek vrátane A-finále párovej štvorveslice mužov a žien, po ktorom mali odovzdať prvé veslárske medaily na Hrách XXXI. olympiády. Nový harmonogram zatiaľ nezverejnili.
14:00 – Vítame vás pri online textovom prenose minúta po minúte zo stredajšieho programu na olympiáde v Riu de Janeiro.
Program a výsledky Hier XXXI. olympiády – STREDA 10. AUGUSTA
BASKETBAL – ŽENY
B-skupina:
Čína – Španielsko 68:89 (18:14, 20:27, 21:23, 9:25)
USA – Srbsko 110:84 (31:21, 25:13, 28:27, 26:23)
Senegal – Kanada (22.45)
Tabuľka:
1. USA 3 3 0 334:203 6
2. Španielsko 3 2 1 217:230 5
3. Kanada 2 2 0 161:135 4
4. Čína 3 1 2 237:243 4
5. Srbsko 3 0 3 210:246 3
6. Senegal 2 0 2 120:222 2
BASKETBAL – MUŽI
A-skupina:
Srbsko – Francúzsko 75:76 (17:26, 19:14, 24:17, 15:19)
Austrália – USA 88:98 (29:29, 25:20, 13:21, 21:28)
Venezuela – Čína 72:68 (25:13, 13:22, 13:15, 21:18)
Tabuľka:
1. USA 3 3 0 330:219 6
2. Austrália 3 2 1 270:244 5
3. Francúzsko 3 2 1 230:222 5
4. Srbsko 3 1 2 241:233 4
5. Venezuela 3 1 2 203:267 4
6. Čína 3 0 3 190:279 3
BOX
muži: 1. kolo do 56 kg, 64 kg, 2. kolo do 81 kg, štvrťfinále do 49 kg, 91 kg (16.00 a 22.00)
CESTNÁ CYKLISTIKA
časovka žien
1. Kristin Armstrongová (USA) 44:26,4 min, 2. Oľga Zabelinská (Rus.) +5,5 s, 3. Anna van der Breggenová +11,4, 4. Ellen van Dijková (obe Hol.) +22,3, 5. Elisa Longová-Borghiniová (Tal.) +25,5, 6. Linda Villumsenová (N. Zél.) +28,3, 7. Tara Whittenová (Kan.) +34,7, 8. Lisa Brenauerová (Nem.) +56,2
časovka mužov
1. Fabian Cancellara (Švaj.) 1:12:15,42 h, 2. Tom Dumoulin (Hol.) +47,41 s, 3. Christopher Froome (V. Brit.) +1:02,12 min, 4. Jonathan Castroviejo (Šp.) +1:06,08, 5. Rohan Dennis (Aus.) +1:10,24, 6. Maciej Bodnar (Poľ.) +1:50,47, 7. Nelson Oliveira (Portug.) +1:59,85, 8. Jon Izaguirre (Šp.) +2:06,17,… 12. Tony Martin (Nem.) +3:18,33
DŽUDO
muži do 90 kg
1. Mašú Baker (Jap.), 2. Varlam Liparteliani (Gruz.), 3. Kwak Tong-han (Kór. rep.) a Sün-čao Čcheng (Čína), 5. Marcus Nyman (Švéd.) a Lchagvasürengín Otgonbátar (Mong.), 7. Alexandre Iddir (Fr.) a Mammadali Mehdijev (Azer.)
ženy do 70 kg
1. Haruka Tačimotová (Jap.), 2. Yuri Alvearová (Kol.), 3. Sally Conwayová (V. Brit.) a Laura Vargasová Kochová (Nem.), 5. Bernadette Grafová (Rak.) a María Bernabéuová (Šp.), 7. Kelita Zupancicová (Kan.) a Linda Bolderová (Izr.)
FUTBAL – MUŽI
A-skupina:
SALVADOR
Dánsko – Brazília 0:4 (0:2)
Góly: 26. a 80. Barbosa, 40. Gabriel Jesus, 50. Luan
SAO PAULO
JAR – Irak 1:1 (1:1)
Góly: 6. Motupa – 14. Al Zirjawi
Tabuľka:
1. Brazília 3 1 2 0 4:0 5 – postup do štvrťfinále
2. Dánsko 3 1 1 1 1:4 4 – postup do štvrťfinále
3. Irak 3 0 3 0 1:1 3
4. JAR 3 0 2 1 1:2 2
B-skupina:
SALVADOR
Japonsko – Švédsko 1:0 (1:0)
Gól: 65. Jadžima
SAO PAULO
Kolumbia – Nigéria 2:0 (1:0)
Góly: 4. Gutierréz, 63. Pabon (z pok. kopu)
Tabuľka B-skupiny:
1. Nigéria 3 2 0 1 6:6 6 – postup do štvrťfinále
2. Kolumbia 3 1 2 0 6:4 5 – postup do štvrťfinále
3. Japonsko 3 1 1 1 7:7 4
4. Švédsko 3 0 1 2 2:4 1
C-skupina:
BELO HORIZONTE
Nemecko – Fidži 10:0 (6:0)
Góly: 14., 33., 40., 63. a 70. Petersen (štvrtý z pok. kopu), 30., 49. a 52. M. Meyer, 8. a 45. Gnabry
BRASÍLIA
Kórejská republika – Mexiko 1:0 (0:0)
Gól: 77. Kwon Chang-Hoon, ČK: 90.+ Lozano (Mexiko)
Konečná tabuľka:
1. Kórejská republika 3 2 1 0 12:3 7 – postup do štvrťfinále
2. Nemecko 3 1 2 0 15:5 5 – postup do štvrťfinále
3. Mexiko 3 1 1 1 7:4 4
4. Fidži 3 0 0 3 1:23 0
D-skupina:
BRASÍLIA
Argentína – Honduras 1:1 (0:0)
Góly: 90.+ M. Martínez – 75. A. Lozano (z pok. kopu)
BELO HORIZONTE
Alžírsko – Portugalsko 1:1 (1:1)
Góly: 30. Benkablia – 25. Paciencia (z pok. kopu)
Konečná tabuľka:
1. Portugalsko 3 2 1 0 5:2 7 – postup do štvrťfinále
2. Honduras 3 1 1 1 5:5 4 – postup do štvrťfinále
3. Argentína 3 1 1 1 3:4 4
4. Alžírsko 3 0 1 2 4:6 1
HÁDZANÁ – ŽENY
A-skupina:
Brazília – Španielsko 24:29 (12:15)
Rumunsko – Čierna Hora 25:21 (11:9)
Nórsko – Angola 30:20 (16:8)
Tabuľka:
1. Brazília 3 2 0 1 81:70 4
2. Nórsko 3 2 0 1 85:75 4
3. Španielsko 3 2 0 1 78:70 4
4. Angola 3 2 0 1 70:74 4
5. Rumunsko 3 1 0 2 57:70 2
6. Čierna Hora 3 0 0 3 65:77 0
B-skupina:
Rusko – Švédsko 36:34 (15:18)
Holandsko – Kórejská republika (1.50 h už vo štvrtok ráno)
Francúzsko – Argentína 27:11 (15:4)
Tabuľka:
1. Rusko 3 3 0 0 92:84 6 – istý postup do štvrťfinále
2. Francúzsko 3 2 0 1 70:51 4
3. Švédsko 3 2 0 1 96:85 4
4. Holandsko 3 1 1 1 72:68 3
5. Kór. rep. 3 0 1 2 85:93 1
6. Argentína 3 0 0 3 50:84 0
JACHTING
1. a 2. rozjazdy tried 470 mužov a žien, Nacra17 zmiešaných tímov, 3. a 4. rozjazdy triedy Finn mužov, 5. a 6. rozjazdy tried Laser mužov a Laser Radial žien (13.00 a 13.10)
JAZDECTVO
drezúra tímy a jednotlivci – 1. deň (15.00)
LUKOSTREĽBA
muži, ženy – 1. kolo a 2. kolo eliminácie (14.00 a 20.00)
Boris Baláž – Pon-čchan Kchu (Kór. rep.) /22.49/, muži – 2. kolo eliminácie (23.28, Boris Baláž?)
POZEMNÝ HOKEJ – MUŽI
A-skupina:
Nový Zéland – Brazília 9:0 (5:0)
Veľká Británia – Austrália 1:2 (0:0)
Tabuľka:
1. Belgicko 3 3 0 0 17:1 9
2. Španielsko 3 3 0 0 11:2 9
3. Austrália 4 2 0 2 4:4 6
4. Nový Zéland 4 1 1 2 14:7 4
5. V. Británia 4 1 1 2 13:9 4
6. Brazília 4 0 0 4 1:37 0
POZEMNÝ HOKEJ – ŽENY
A-skupina:
Španielsko – Nový Zéland 1:2 (0:1)
Nemecko – Kórejská republika 2:0 (0:0)
Čína – Holandsko 0:1 (0:0)
Tabuľka:
1. Holandsko 3 3 0 0 10:0 9
2. Nemecko 3 2 1 0 5:2 7
3. Nový Zéland 3 2 0 1 7:4 6
4. Čína 3 1 1 1 3:2 4
5. Španielsko 3 0 0 3 1:9 0
6. Kórejská republika 3 0 0 3 1:10 0
B-skupina:
India – Austrália 1:6 (0:2)
Veľká Británia – Argentína 3:2 (2:0)
USA – Japonsko 6:1 (3:0)
Tabuľka:
1. USA 3 3 0 0 10:3 9
2. Veľká Británia 3 3 0 0 8:3 9
3. Austrália 3 1 0 2 8:5 3
4. Argentína 3 1 0 2 7:5 3
5. India 3 0 1 2 3:11 1
6. Japonsko 3 0 1 2 3:12 1
PLÁVANIE – MUŽI
200 m prsia:
1. Dmitrij Balandin (Kaz.) 2:07,46, 2. Josh Prenot (USA) 2:07,53, 3. Anton Čupkov (Rus.) 2:07,70, 4. Andrew Willis (V. Brit.) 2:07,78, 5. Jasuhiro Koseki 2:07,80, 6. Ippei Watanabe (obaja Jap.) 2:07,87, 7. Marco Koch (Nem.) 2:08,00, 8. Kevin Cordes (USA) 2:08,34
100 m v. sp.:
1. Kyle Chalmers (Aus.) 47,58, 2. Pieter Timmers (Belg.) 47,80, 3. Nathan Adrian (USA) 47,85, 4. Santo Condorelli (Kan.) 47,88, 5. Duncan Scott (V. Brit.) 48,01, 6. Caeleb Dressel (USA) 48,02, 7. Cameron McEvoy (Aus.) 48,12, 8.
PLÁVANIE – ŽENY
200 m motýlik:
1. Mireia Belmonteová-Garcíová (Šp.) 2:04,85, 2. Madeline Grovesová (Aus.) 2:04,88, 3. Nacumi Hošiová (Jap.) 2:05,20, 4. Camille Adamsová (USA) 2:05,90, 5. Čou I-lin 2:07,37, 6. Čang Jü-fej (obe Čína) 2:07,40, 7. Hali Flickingerová (USA) 2:07,71, 8. Brianna Throssellová (Aus.) 2:07,87, 8. Marcelo Chierighini (Braz.) 48,41
4×200 m v. sp.:
1. USA (Allison Schmittová, Leah Smithová, Madeline Diradová, Katie Ledecká) 7:43,03, 2. Austrália (Leah Nealeová, Emma McKeonová, Bronte Barrattová, Tamsin Cooková) 7:44,87, 3. Kanada (Katerine Savardová, Taylor Madison Rucková, Brittany MacLeanová, Penny Oleksiaková) 7:45,39, 4. Čína 7:47,96, 5. Švédsko 7:50,26, 6. Maďarsko 7:51,03, 7. Rusko 7:53,26, 8. Japonsko 7:56,76
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
muži, ženy – kvalifikačné skupiny (15.00, 20.30, 2.00 h už vo štvrtok ráno)
RAGBY – SEDMIČKOVÉ – MUŽI
A-skupina:
Argentína – Brazília 31:0 (19:0)
Fidži – USA 24:19 (12:7)
Tabuľka:
1. Fidži 3 3 0 0 85:45 9
2. Argentína 3 2 0 1 62:35 7
3. USA 3 1 0 2 59:41 5
4. Brazília 3 0 0 3 12:97 3
B-skupina:
Francúzsko – Španielsko 26:5 (7:0)
JAR – Austrália 5:12 (0:12)
Tabuľka:
1. JAR 3 2 0 1 55:12 7
2. Francúzsko 3 2 0 1 57:45 7
3. Austrália 3 2 0 1 52:48 7
4. Španielsko 3 0 0 3 17:76 3
C-skupina:
Keňa – Japonsko 7:31 (7:14)
Nový Zéland – Veľká Británia 19:21 (0:21)
Tabuľka:
1. V. Británia 3 3 0 0 73:45 9
2. Japonsko 3 2 0 1 64:40 7
3. N. Zéland 3 1 0 2 59:40 5
4. Keňa 3 0 0 3 19:90 3
o 9. – 12. miesto:
USA – Brazília 24:12 (17:5)
Španielsko – Keňa 14:12 (7:5)
štvrťfinále:
Fidži – Nový Zéland 12:7 (5:7)
Japonsko – Francúzsko 12:7 (0:7)
Veľká Británia – Argentína 5:0 po predĺž. (0:0, 0:0)
JAR – Austrália 22:5 (10:5)
SKOKY DO VODY
synchrónne skoky z 3 m dosky:
1. Jack Laugher, Chris Mears (V. Brit.) 454,32, 2. Sam Dorman, Mike Hixon (USA) 450,21, 3. Cchao Jüan, Čchin Kchaj (Čína) 443,70, 4. Stephan Feck, Patrick Hausding (Nem.) 410,10, 5. Jahir Ocampo, Rommel Pacheco (Mex.) 405,30, 6. Andrea Chiarabini, Giovanni Tocci (Tal.) 395,19, 7. Jevgenij Kuznecov, Iľja Zacharov (Rus.) 385,17, 8. Ian Matos, Luiz Felipe Outerelo (Braz.) 332,61
STOLNÝ TENIS
Dvojhra žien – finále:
Ting Ning (Čína-1) – Li Siao-sia (Čína-3) 4:3 (9, -5, 12, -9, -8, 7, 7)
O 3. miesto:
Kim Song-ri (KĽDR) – Ai Fukuharová (Jap.-6) 4:1 (7, 7, 5, -12, 5)
Dvojhra žien – semifinále:
Ting Ning (Čína-1) – Kim Song-ri (KĽDR) 4:1 (5, -9, 6, 3, 9)
Li Siao-sia (Čína-3) – Ai Fukuharová (Jap.-6) 4:0 (4, 3, 1, 1)
STREĽBA – MUŽI
ľubovoľná pištoľ 60
1. Fehaid Aldeehani (Kuv.) 135 /k.o. rozstrel 12/ – semifinále 28, finále 26, 2. Marco Innocenti (Tal.) 136 – semifinále 27, finále 24, 3. Steven Scott 138 – semifinále 26+2, o 3. miesto 30, 4. Tim Kneale (obaja V. Brit.) 139 – semifinále 26+2, o 3. miesto 28, 5. James Willett (Aus.) 140 /rekord OH/ – semifinále 26+1, 6. Andreas Löw (Nem.) 140 /rekord OH/ – semifinále 25, 7. Joshua Richmond (USA) 135 /k.o. rozstrel 11/, 8. Chu Pin-jüan (Čína) 135 /k.o. rozstrel 7/
dvojitý trap
1. Čin Čong-oh (Kór. rep.) 193,7 b. – fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 567), 2. Hoang Suan Vinh (Viet.) 191,3 (556), 3. Kim Song Guk (KĽDR) 172,8 (557), 4. Han Sung-wu (Kór. rep.) 151,0 (562), 5. Wang Č‘-wej (Čína) 129,4 (556), 6. Vladimir Gončarov (Rus.) 111,0 (557), 7. Pavol Kopp (SR) 91,4 (556), 8. Pchang Wej (Čína) 67,2 (565), … 33. Juraj Tužinský (SR) 541
ŠERM – ŠABĽA MUŽOV
Finále:
Áron Szilágyi (Maď.) – Daryl Homer (USA) 15:8
O 3. miesto:
Čung-hwan Kim (Kór. rep.) – Mojtaba Abedini (Irán) 15:8
Semifinále:
Áron Szilágyi (Maď.) – Čung-hwan Kim (Kór. rep.) 15:10
Daryl Homer (USA) – Mojtaba Abedini (Irán) 15:12
Štvrťfinále:
Čung-hwan Kim (Kór. rep.) – Nikolaj Kovaľov (Rus.) 15:13
Áron Szilágyi (Maď.) – Tiberiu Dolceanu (Rum.) 15:12
Mojtaba Abedini (Irán) – Vincent Anstett (Fr.) 15:18
Daryl Homer (USA) – Matyas Szabo (Nem.) 15:6
ŠERM – FLEURET ŽIEN
Finále:
Inna Deriglazovová (Rus.) – Elisa di Franciscová (Tal.) 12:11
O 3. miesto:
Ines Boubakriová (Tun.) – Aida Šanajevová (Rus.) 15:11
Semifinále:
Inna Deriglazovová (Rus.) – Aida Šanajevová (Rus.) 15:3
Elisa di Franciscová (Tal.) – Ines Boubakriová (Tun.) 12:9
Štvrťfinále:
Ines Boubakriová (Tun.) – Eleanor Harveyová (Kan.) 15:3
Elisa di Franciscová (Tal.) – Jung-š‘ Liou (Čína) 15:10
Aida Šanajevová (Rus.) – Ysaora Thibusová (Fr.) 15:3
Inna Deriglazovová (Rus.) – Astrid Guyartová (Fr.) 15:6
ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA
finále viacboja mužov
1. Kohei Učimura (Jap.) 92,365 bodu (prostné: 15,766, kôň s držadlami: 14,900, kruhy: 14,733, preskok: 15,566, bradlá: 15,600, hrazda: 15,800), 2. Oleg Verňajev (Ukr.) 92,266 (prostné: 15,033, kôň s držadlami: 15,533, kruhy: 15,300, preskok: 15,500, bradlá: 16,100, hrazda: 14,800), 3. Max Whitlock (V. Brit.) 90,641 (prostné: 15,200, kôň s držadlami: 15,875, kruhy: 14,733, preskok: 15,133, bradlá: 15,000, hrazda: 14,700), 4. David Beľavskij (Rus.) 90,498, 5. Lin Čchao-pchan 90,230, 6. Teng Šu-ti (obaja Čína) 90,130, 7. Samuel Mikulak (USA) 89,631, 8. Nile Wilson (V. Brit.) 89,565
TENIS
Z tenisového turnaja v stredu napokon pre dážď neodohrajú žiadny zápas. Odklad na štvrtok sa týka aj duelu osemfinálového 3. kola dvojhry, v ktorom slovenský reprezentant Andrej Martin mal vyzvať favorizovaného Japonca Kei Nišikoriho. Dážď napokon zrušil kompletne plánovaný program.
VESLOVANIE
semifinále – dvojveslica bez kormidelníka žien (13.30), dvojskif ľahkých váh žien (13.50), dvojskif ľahkých váh mužov (14.10), štvorveslica bez kormidelníka mužov (14.30), opravy – osemveslica s kormidelníkom žien (14.50), osemveslica s kormidelníkom mužov (15.00), finále B – M4x (15.22), finále A – párová štvorveslica mužov (15.22), párová štvorveslica žien (15.34), semifinále C/D – skif mužov (16.10), skif žien (16.30), finále D – dvojskif ľahkých váh žien (16.50), dvojskif ľahkých váh mužov (17.00), finále C – dvojskif ľahkých váh žien (17.10), dvojskif ľahkých váh mužov (17.20), dvojveslica bez kormidelníka žien (17.30)
VODNÉ PÓLO – MUŽI
A-skupina:
Grécko – Maďarsko 8:8 (1:2, 1:1, 4:2, 2:3)
Austrália – Japonsko 8:6 (1:2, 2:1, 3:2, 2:1)
Brazília – Srbsko 6:5 (0:2, 3:1, 2:0, 1:2)
Tabuľka:
1. Brazília 3 3 0 0 30:20 6
2. Grécko 3 1 2 0 25:24 4
3. Austrália 3 1 1 1 24:23 3
4. Maďarsko 3 0 3 0 30:30 3
5. Srbsko 3 0 2 1 27:28 2
6. Japonsko 3 0 0 3 21:32 0
B-skupina:
Francúzsko – USA 3:6 (1:1, 0:4, 0:0, 2:1)
Čierna Hora – Taliansko 5:6 (1:2, 1:1, 0:1, 3:2)
Španielsko – Chorvátsko 9:4 (2:0, 2:1, 1:2, 4:1)
Tabuľka:
1. Taliansko 3 3 0 0 26:21 6
2. Španielsko 3 2 0 1 27:22 4
3. Chorvátsko 3 2 0 1 19:21 4
4. Čierna Hora 3 1 0 2 19:18 2
5. USA 3 1 0 2 20:20 2
6. Francúzsko 3 0 0 3 15:24 0
VODNÝ SLALOM
finále K1 mužov
1. Joseph Clarke (V. Brit.) 88,53 s (0 tr. sekúnd), 2. Peter Kauzer (Slovin.) 88,70 (0), 3. Jiří Prskavec (ČR) 88,99 (2), 4. Hannes Aigner (Nem.) 89,02 (0), 5. Jakub Grigar (SR) 89,43 (0), 6. Pedro da Silva (Braz.) 91,54 (0), 7. Giovanni de Gennaro (Tal.) 91,77 (0), 8. Sébastien Combot (Fr.) 92,55 (2)
VOLEJBAL – ŽENY
A-skupina:
Rusko – Kamerun 3:0 (19, 22, 23)
Kórejská republika – Argentína 3:0 (18, 20, 23)
Brazília – Japonsko 3:0 (18, 18, 22)
Tabuľka:
1. Brazília 3 3 0 9:0 9 – istý postup do štvrťfinále
2. Rusko 3 3 0 9:1 9 – istý postup do štvrťfinále
3. Kór. rep. 3 2 1 7:4 6
4. Japonsko 3 1 2 4:6 3
——————————————————————————-
5. Argentína 3 0 3 0:9 0
6. Kamerun 3 0 3 0:9 0
B-skupina:
Čína – Portoriko 3:0 (20, 17, 18)
Taliansko – Holandsko 0:3 (-21, -20, -20)
USA – Srbsko 3:1 (17, -21, 18, 19)
Tabuľka:
1. USA 3 3 0 9:3 8
2. Čína 3 2 1 8:3 7
3. Srbsko 3 2 1 7:3 6
4. Holandsko 3 2 1 8:5 6
————————————
5. Taliansko 3 0 3 0:9 0
6. Portoriko 3 0 3 0:9 0
VZPIERANIE – MUŽI
do 77 kg:
1. Nijat Rahimov (Kaz.) 379 (165+214 – svetový rekord), 2. Liou Siao-ťün (Čína) 379 (177 – svetový rekord +202), 3. Mohamed Mahmoud (Egypt) 361 (165+196), 4. Chatuphum Chinnawong (Thaj.) 356 (165+191), 5. Alexandr Spac (Mold.) 347 (155+192), 6. Andrés Maurício Caicedo Piedrahita (Kol.) 346 (155+191), 7. Andrés Eduardo Mata Pérez (Šp.) 343 (153+190), 8. Čche Čon-wi (KĽDR) 343 (153+190)
VZPIERANIE – ŽENY
do 69 kg:
1. Jen-mej Siang (Čína) 261 kg (116+145), 2. Žazira Žapparkulová (Kaz.) 259 (115+144), 3. Sara Ahmedová (Egypt) 255 (112+143), 4. Leydi Solísová (Kol.) 253 (110+143), 5. Nazik Avdaljanová (Arm.) 242 (107+135), 6. Daria Pachabutová (Biel.) 237 (105+132), 7. Neisi Patricia Dajomesová Barrerová (Ekv.) 237 (107+130), 8. Ankhtsetseg Munkhjantsanová (Mongol.) 237 (106+131)
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
11. augusta 2016