Prvá zlatá medaila pre Slovensko zásluhou bratrancov Škantárovcov, 22. najcennejší kov Michaela Phelpsa, prvý golfový úder na olympiáde po 112 rokoch, finále krauliarskej stovky bez striebornej medaily, vypadnutie Andreja Martina, ale aj smolné štvrté miesto Jany Dukátovej – aj taký bol štvrtok na olympiáde v Riu de Janeiro.RIO DE JANEIRO 10. augusta (WebNoviny.sk) – Slovensko získalo vo štvrtok na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro (5. – 21. augusta 2016) druhú medailu. Po Matejovi Beňušovi, ktorý v utorok vo finále kategórie C1 vybojoval striebro, je aj druhý kov z vodného slalomu – vo štvrtkovom finále C2 vybojovali zlato bratranci Ladislav a Peter Škantárovci. O medailu bojovala aj Jana Dukátová, ale skončila tesne za stupňami pre víťazky na štvrtom mieste.
Odporúčame:
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 2. deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 3. deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 4. deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 5. deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 6. deň
Zaskočiť štvorku pavúka Keia Nišikoriho sa snažil Andrej Martin, ale na favorizovného súpera nestačil a za 66 minút prehral dvakrát 2:6. Martin v úvodnom kole vyradil Američana Denisa Kudlu a cez druhé prešiel bez boja, pretože Nemcovi Philippovi Kohlschreiberovi nasadenému ako trinástemu diagnostikovali únavovú zlomeninu pravej nohy a z turnaja musel odstúpiť.
Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – siedmy deň
Zlatá medaila Škantárovcov:
Fantastické! Škantárovci získali na olympiáde zlatú medailu
Škantárovci predviedli životnú jazdu, stále im to nedochádza
Video: Hudba, torta, darčeky. V Riu oslavovali zlatých Škantárovcov
Všetko je to v rodine, na zlato Škantárovcov reaguje aj svet
Vizitka Škantárovcov – zlatých medailistov z OH 2016
Ohlasy na zlato Škantárovcov: Waauu, úžasné, skvelá reklama
Obrazom: Bratranci Škantárovci získali zlato
Štvrtok na olympiáde (minúte po minúte):– pozn. časy sú v SELČ – v Riu je o päť hodín menej
07:47 – Hudba, torta, darčeky. V Slovenskom dome v Riu de Janeiro oslavovali zlatých bratrancov Škantárovcov. —-> VIDEO.
07:47 – Číňanka Čchen Sin-i sa stala prvou plavkyňou na olympijských hrách, u ktorej zistili porušenie antidopingových pravidiel. Vo vzorke osemnásťročnej športovkyne našli stopy po zatiaľ nešpecifikovanej zakázanej látke. V piatok skoro ráno o tom informovala oficiálna čínska tlačová agentúra Nová Čína. Čchen Sin-i skončila minulú nedeľu v pretekoch na 100 m motýlik na štvrtom mieste, od bronzu ju delilo deväť stotín sekundy. Pôvodne mala plávať aj 50 m voľný spôsob.
07:14 – Iba 16-ročná plavkyňa Penny Oleksiaková sa postarala o premiérovú zlatú medailu Kanady na olympiáde v Riu. Torontská rodáčka vo finále krauliarskej stovky dohmatla v olympijskom rekorde zarovno so Simone Manuelovou, ktorá sa stala prvou afroamerickou plavkyňou, čo získala najcennejší kov pod piatimi kruhmi.
„Je to úžasné. Nikdy by som ani nepomyslela na to, že to bude zlato. Simone si ho zaslúži tak isto ako ja. Znamená to pre mňa tak veľa,“ citoval server swimswam.com Oleksiakovú (nar. 13. júna 2000), ktorá tiež získala pre Kanadu prvé zlato v olympijskom bazéne za uplynulých 24 rokov. Už v Barcelone 1992 sa to naposledy podarilo Markovi Tewksburymu na znakárskej stovke. „Nie je nič vzrušujúcejšie než vidieť úspech nastupujúcej generácie,“ podotkol pre CBC 48-ročný Tewksbury.
Druhá zlatá medailistka Manuelová po štvrtkovom nečakanom prvenstve na 100 m voľný spôsob schovala tvár do dlaní a rozplakala sa. „Dúfam, že môžem byť inšpiráciou pre ostatných. Táto medaila pomôže priniesť nádej a zmenu v niektorých otázkach, čo teraz rezonujú vo svete. Plávala som tak rýchlo, čo mi sily stačili. Farba mojej pleti iba odzrkadľuje územie, odkiaľ pochádzam. Rada by som sa dožila dňa bez nálepky ‚Simone, čierna plavkyňa‘. Akoby skutočnosť, že som čierna, mala znamenať, že nie som schopná získať zlatú medailu,“ vyznala sa pre AP zo svojich pocitov 20-ročná Houstončanka.
07:02 – Bulharská stípliarka Silvia Danekovová mala pozitívny dopingový test na EPO a nebude štartovať na olympijských hrách v Riu. Tridsaťtriročnú vytrvalkyňu pozitívne testovali po príchode do Brazílie 26. júla. Medzinárodná federácia jej až do analýzy B-vzorky zastavila činnosť. Danekovová mala štartovať na svojich druhých olympijských hrách v kariére, pred štyrmi rokmi v Londýne nepostúpila z rozbehu. Pred dvoma rokmi v Zürichu na európskom šampionáte skončila ôsma. V Bulharsku momentálne riešia boj s dopingom. V poslednom čase pozitívne testovali siedmich iných atlétov a atlétky a vzpieračov nepustili na olympijské hry.
Vynikajúca Simone Bilesová pridala na OH 2016 už druhý najvzácnejší kov, v utorok bola členkou víťazného amerického družstva. Na majstrovstvách sveta má v zbierke 10 zlatých medailí, z nich tri v obľúbenom viacboji (2013, 2014, 2015).
„Som veľmi šťastná a zároveň hrdá, že sa mi podarilo dnes triumfovať na olympijských hrách,“ citoval oficiálny informačný systém OH 2016 slová Bilesovej, ktorá ešte doplnila: „Nie som však celebrita. Nie som Usain Bolt alebo Michael Phelps, som len Simone Bilesová. Je však úžasné, že mám dve zlaté medaily. Mám v Riu dobrý pocit z odvedenej práce.“
06:42 – Vo štvrtom štarte v Riu de Janeiro štvrté zlato a celkovo už dvadsiate druhé na olympijských hrách v kariére získal americký plavec Michael Phelps. Historicky najúspešnejší olympionik zveľadil svoju medailovú bilanciu štvrtkovým triumfom na 200 m polohové preteky, ktoré ovládol časom 1:54,66. Stal sa prvým plavcom v dejinách, čo dominoval v jednej disciplíne na štyroch po sebe idúcich OH (predtým Londýn 2012, Peking 2008 aj Atény 2004).
06:30 – Číňan Čang Ťi-kche sa nestal prvým stolným tenistom, ktorý získal zlato vo dvojhre na dvoch olympijských hrách za sebou. V Riu de Janeiro prehral vo finále s najväčším favoritom, krajanom Ma Longom hladko 0:4.
Súboj o zlato, tretíkrát za sebou len s čínskym obsadením, bol až nečakane jednoznačný, vyrovnaný bol len prvý set. Jeho koncovka však patrila 27-ročnému Ma Longovi, ktorý v ďalších troch setoch stratil dokopy už iba 13 loptičiek. „O olympijskom zlate som vždy sníval. Má pre mňa veľkú cenu, keďže som ho získal v súboji s Čangom Ťi-kche. Spoločne sme vyrastali, hráme spolu. Áno, obaja sme bojovníci, ale sme aj akoby bratia. V športe musíte vedieť vyhrávať aj prehrávať. Pred pár rokmi bol najlepší v našom tíme a veľmi ma motivoval. Aj on má podiel na tejto mojej medaile,“ vyhlásil Ma Long.
Úradujúci majster sveta si vybojoval svoju prvú individuálnu medailu z OH, pred štyrmi rokmi v Londýne získal zlato v súťaži družstiev, ale dvojhru jednotlivcov nehral, aj keď bol v tom čase svetovou jednotkou. V štyridsiatich rokoch bol blízko k premiérovému cennému kovu z OH pri šiestej účasti Bielorus Vladimir Samsonov, ale v boji o bronz prehral s Japoncom Džunom Mizutanom 1:4.
00:58 – Zlato z kordu ženských družstiev putuje do Rumunska, ktoré vo finále zdolalo Čínu.
00:30 – Tímový šprint v dráhovej cyklistike vyhralo trio Veľkej Británie Philip Hindes, Jason Kenny a Callum Skinner – vytvorili aj olympijský rekord.
23:45 – Čchang Hje-čin z Kórejskej republiky si vybojovala zlatú medailu v súťaži žien v lukostreľbe. Dvadsaťdeväťročná Kórejčanka, ktorá bola druhá v kvalifikácii, si vo štvrtkovom finále poradila s Nemkou Lisou Unruhovou 6:2 (27:26, 26:28, 27:26, 29:27).
Čchang Hje-čin sa na OH 2016 tešila z druhého najlesklejšieho kovu, bola aj členkou víťazného družstva. „Som veľmi hrdá a pyšná, že sa mi podarilo vystúpiť na najvyšší stupineok. Vo finále som bola pozitívne naladená a dostatočne sebavedomá,“ citoval oficiálny informačný systém OH 2016 slová šťastnej držiteľky olympijského prvenstva.
Bronz získala jej reprezentačná kolegyňa Ki Bo Bae, ktorá na strelnici v Sambadróme zdolala v súboji o tretie miesto Alejandru Valenciovú z Mexika tesne 6:4 (26:25, 28:29, 26:25, 21:27, 30:25).
22:54 – Prvú zlatú medailu vo štvrtok zásluhou džudistu Lukáša Krpálka získala aj Česká republika.
22:25 – Kenská olympijská delegácia poslala domov ďalšieho funkcionára. John Anzrah musel opustiť Rio de Janeiro po tom, ako mal sprostredkovane odovzdať antidopingovým komisárom vzorku moču pod menom bežca Fergusona Roticha. Funkcionár Michael Rotich opustil výpravu Kene po obvineniach, podľa ktorých za peniaze ponúkal športovcom ochranu pred dopingovými testami. Ten sa dokonca vo vlasti ocitol vo vyšetrovacej väzbe.
21:30 – Rio zažilo krvavý incident, policajta postrelili do hlavy.
20:52 – Volejbalisti Poľska vo štvrtok zdolali Argentínčanov 3:0 a ako prví si zabezpečili postup do štvrťfinále.
20:35 – Jana Dukátová v olympijskom finále ‚ťukla‘, prišla o bronz.
19:19 – Belgického jachtára Eviho van Ackera postihli zdravotné problémy po tom, ako dokončil trať v zátoke Guanabara Bay. Podľa Medzinárodnej jachtárskej federácie (ISAF) nie je jasný pôvod jeho ochorenia ani samotná diagnóza. Hovorca ISAF Darryl Seibel uistil, že iní pretekári sú zatiaľ v poriadku. Spomenutá lokalita čelila veľkej kritike pre znečistenú vodu, nezávislá štúdia pre The Associated Press preukázala zvýšenú koncentráciu patogénov.
18:37 – Futbalisti Nemecka si na olympijskom turnaji budú musieť vo vyraďovacej fáze poradiť bez svojho kapitána Leona Goretzku. Dvadsaťjedenročný stredopoliar si v stretnutí proti Mexiku ešte v skupinovej fáze (2:2) vykĺbil rameno a odcestoval do vlasti. „Keďže nie je v poriadku, nemá zmysel, aby zostával v Brazílii,“ citoval kicker.de športového riaditeľa Schalke 04 Gelsenkirchen Christiana Heidela. Na Nemcov čaká v Riu sobotňajšie štvrťfinále proti Portugalčanom.
17:59 – Zlato v športovej puške 3×20 si vystrieľala Nemka Barbara Englederová.
17:21 – Zlato v dvojskife žien si vyjazdili Poľky Magdalena Fularczyková-Kozlowská a Natalia Madajová. V párovej štvorveslici boli najrýchlejšie Nemky, striebro putuje do Holandska, bronz našim severným susedom do Poľska.
16:59 – V oboch párových štvorvesliciach zlato pre Nemecko – dvojskif mužov vyhral pár Martin Sinkovič a Valent Sinkovič. párová štvorveslica porazila Autráliu a Estónsko. V dvojveslici bez kormidelníka triumfovali Novozélanďania Eric Murray a Hamish Bond.
16:04 – Súboj vzpieračov o olympijské medaily v Riu de Janeiro v kategórii do 77 kg poznačilo vážne zranenie arménskeho reprezentanta Andranika Karapeťjana. Pri jeho druhom pokuse v nadhode chcel zdvihnúť činku vážiacu 195 kg, tá ho však prevážila spôsobila mu hrôzostrašné zranenie lakťa, pri ktorom mu bolo vidno trčiacu kosť —> VIDEO
15:43 – Americká plavkyňa Katie Ledecká je s medailovou bilanciou 3-1-0 po stredajších finálových disciplínach už najúspešnejšou účastníčkou Hier XXXI. olympiády. Nasledujú jej kolegovia z bazénov Katinka Hosszúová z Maďarska a krajan Michael Phelps (obaja po 3-0-0). Prvým neplavcom v prehľade po piatich súťažných dňoch je japonský športový gymnasta Kohei Učimura s dvoma zlatými kovmi. Slovenskému reprezentantovi Matejovi Beňušovi, ktorý vybojoval striebornú medailu v kategórii C1 vo vodnom slalome, patrí spolu s ďalšími desiatkami olympionikov priebežne 121. priečka.
14:40 – Slzy šťastia a anglické počasie, športovci na OH 2016 perlia. Pozrite si najlepšie výroky z olympiády v Riu.
14:07 – Prvý golfový úder po 112 rokoch na olympiáde zahral Brazílčan
14:00 – Vitajte pri online textovom prenose minúta po minúte z olympiády v Riu de Janeiro.
Program a výsledky Hier XXXI. olympiády – ŠTVRTOK 11. AUGUSTA
* výsledky postupne dopĺňame po odohratí zápasov a skončení disciplín
BEDMINTON
zápasy v skupinách: muži, ženy – dvojhry, štvorhry, miešaná štvorhra (13.00, 20.30 a 0.30 h už v piatok ráno)
BASKETBAL – ŽENY
A-skupina:
Francúzsko – Brazília 74:64 (20:20, 15:9, 22:19, 17:16)
Bielorusko – Turecko 71:74 (19:13, 14:20, 21:24, 17:17)
Japonsko – Austrália 86:92 (24:23, 26:25, 21:11, 15:33)
Tabuľka:
1. Austrália 4 4 0 326:279 8
2. Francúzsko 4 3 1 273:264 7
3. Japonsko 4 2 2 307:307 6
4. Turecko 4 2 2 245:249 6
5. Bielorusko 4 1 3 281:287 5
6. Brazília 4 0 4 259:305 4
BASKETBAL – MUŽI
B-skupina:
Brazília – Chorvátsko 76:80 (17:19, 14:22, 19:18, 26:21)
Nigéria – Španielsko 87:96 (11:25, 30:18, 25:22, 21:31)
Litva – Argentína 81:73 (16:15, 14:12, 27:22, 24:24)
Tabuľka:
1. Litva 3 3 0 252:229 6
2. Argentína 3 2 1 257:229 5
3. Chorvátsko 3 2 1 234:236 5
4. Brazília 3 1 2 218:227 4
5. Španielsko 3 1 2 231:225 4
6. Nigéria 3 0 3 233:279 3
BOX
muži: 1. kolo do 56 kg, do 64 kg, 2. kolo do 69 kg, 81 kg (16.00 a 22.00)
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA – MUŽI
tímový šprint:
1. Veľká Británia (Philip Hindes, Jason Kenny, Callum Skinner) 42,440 s – olympijský rekord, 2. Nový Zéland (Ethan Mitchell, Sam Webster, Edward Dawkins) 42,454, 3. Francúzsko (Grégory Bauge, Francois Pervis, Michael D´Almeida) 43,143, 4. Austrália (Nathan Hart, Matthew Glaetzer, Patrick Constable) 43,298, 5. Nemecko, 6. Holandsko, 7. Poľsko, 8. Venezuela – všetci na 5.- 8. mieste eliminovaní v 1. kole
DŽUDO – MUŽI
Do 100 kg:
1. Lukáš Krpálek (ČR), 2. Elmar Gasimov (Azer.), 3. Cyrille Maret (Fr.) a Rjúnosuke Haga (Jap.), 5. Karl-Richard Frey (Nem.) a Arťom Blošenko (Ukr.), 7. Ramadan Darwish (Egypt) a Beka Gviniašvili (Gruz.)
DŽUDO – ŽENY
Do 78 kg:
1. Kayla Harrisonová (USA), 2. Audrey Tcheuméová (Fr.), 3. Mayra Aguiarová (Braz.) a Anamari Velenšeková (Slovin.), 5. Yalennis Castillová (Kuba) a Luise Malzahnová (Nem.), 7. Abigél Joóvá (Maď.) a Natalie Powellová (V. Brit.)
GOLF
súťaž mužov – 1. kolo (12.30)
HÁDZANÁ – MUŽI
A-skupina:
Tunisko – Katar 25:25 (12:11)
Dánsko – Chorvátsko 24:27 (12:15)
Francúzsko – Argentína 31:24 (17:12)
Tabuľka:
1. Francúzsko 3 3 0 0 91:67 6
2. Dánsko 3 2 0 1 80:69 4
3. Chorvátsko 3 2 0 1 77:80 4
4. Katar 3 1 1 1 75:83 3
5. Tunisko 3 0 1 2 71:81 1
6. Argentína 3 0 0 3 69:83 0
B-skupina:
Poľsko – Egypt 33:25 (16:10)
Brazília – Nemecko 33:30 (17:16)
Slovinsko – Švédsko 29:24 (14:13)
Tabuľka:
1. Slovinsko 3 3 0 0 87:78 6
2. Nemecko 3 2 0 1 94:91 4
3. Brazília 3 2 0 1 95:93 4
4. Poľsko 3 1 0 2 94:91 2
5. Egypt 3 1 0 2 77:85 2
6. Švédsko 3 0 0 3 78:87 0
JACHTING
3. a 4. rozjazdy tried 470 mužov a žien, Nacra17 zmiešaných tímov, 5. a 6. rozjazdy tried RS-X mužov a žien, Finn mužov (13.00 a 13.10)
JAZDECTVO
drezúra tímy a jednotlivci – 2. deň (15.00)
LUKOSTREĽBA
Finále:
Lisa Unruhová (Nem.-21.) – Čchang Hje-čin (Kór. rep.-2) 2:6 (26:27, 28:26, 26:27, 27:29)
O 3. miesto:
Alejandra Valenciová (Mex.-8) – Ki Bo Bae (Kór. rep.-3) 4:6 (25:26, 29:28, 25:26, 27:21, 25:30)
Semifinále:
Alejandra Valenciová (Mex.-8) – Lisa Unruhová (Nem.-21.) 2:6 (26:27, 26:28, 25:23, 26:27)
Ki Bo Bae (Kór. rep.-3) – Čchang Hje-čin (Kór. rep.-2) 3:7 (25:19, 24:27, 24:27, 26:26, 26:28)
Štvrťfinále:
Lisa Unruhová (Nem.-21. v kvalifikácii) – Tchan Ja-Tching (Taiw.-4) 6:5 (25:27, 28:26, 27:28, 28:26, 26:26 – 9:7)
Čchoi Mi-sun (Kór. rep.-1) – Alejandra Valenciová (Mex.-8) 0:6 (23:25, 26:29, 27:29)
Ki Bo Bae (Kór. rep.-3) – Wu Ťia-sin (Čína-6) 6:2 (28:27, 25:28, 27:22, 29:26)
Naomi Folkardová (V. Brit.-23) – Čchang Hje-čin (Kór. rep.-2) 1:7 (25:26, 27:27, 27:28, 27:28)
POZEMNÝ HOKEJ – MUŽI
A-skupina:
Španielsko – Belgicko 1:3 (0:3)
A-skupina:
1. Belgicko 4 4 0 0 20:2 12
2. Španielsko 4 3 0 1 12:5 9
3. Austrália 4 2 0 2 4:4 6
4. Nový Zéland 4 1 1 2 14:7 4
5. V. Británia 4 1 1 2 13:9 4
6. Brazília 4 0 0 4 1:37 0
B-skupina:
Austrália – Argentína 1:0 (0:0)
USA – India 3:0 (1:0)
Japonsko – Veľká Británia 0:2 (0:1)
Tabuľka:
1. USA 4 4 0 0 13:3 12
2. Veľká Británia 4 4 0 0 10:3 12
3. Austrália 4 2 0 2 9:5 6
4. Argentína 4 1 0 3 7:6 3
5. India 4 0 1 3 3:14 1
Japonsko 4 0 1 3 3:14 1
POZEMNÝ HOKEJ – ŽENY
A-skupina:
Nemecko – Španielsko 1:2 (1:2)
Tabuľka:
1. Holandsko 3 3 0 0 10:0 9
2. Nemecko 4 2 1 1 6:4 7
3. Nový Zéland 3 2 0 1 7:4 6
4. Čína 3 1 1 1 3:2 4
5. Španielsko 4 1 0 3 3:10 3
6. Kórejská republika 3 0 0 3 1:10 0
B-skupina:
Austrália – Argentína (23.00)
USA – India (0.30 h už v piatok ráno)
Japonsko – Veľká Británia (1.30)
Tabuľka:
1. USA 3 3 0 0 10:3 9
2. Veľká Británia 3 3 0 0 8:3 9
3. Austrália 3 1 0 2 8:5 3
4. Argentína 3 1 0 2 7:5 3
5. India 3 0 1 2 3:11 1
6. Japonsko 3 0 1 2 3:12 1
PLÁVANIE – MUŽI
200 m pol. pret.:
1. Michael Phelps (USA) 1:54,66, 2. Kosuke Hagino (Jap.) 1:56,61, 3. Šun Wang (Čína) 1:57,05, 4. Hiromasa Fudžimori (Jap.) 1:57,21, 5. Ryan Lochte (USA) 1:57,47, 6. Philip Heintz (Nem.) 1:57,48, 7. Thiago Pereira (Braz.) 1:58,02, 8. Dan Wallace (V. Brit.) 1:58,54
200 m znak:
1. Ryan Murphy (USA) 1:53,62, 2. Mitchell Larkin (Aus.) 1:53,96, 3. Jevgenij Rylov (Rus.) 1:53,97, 4. Sü Ťia-jü (Čína) 1:55,16, 5. Jacob Pebley (USA) 1:55,52, 6. Li Kuang-jüan (Čína) 1:55,89, 7. Christian Diener (Nem.) 1:56,27, 8. Rjosuke Irie (Jap.)
PLÁVANIE – ŽENY
100 m v. sp.:
1. Simone Manuelová (USA) a Penny Oleksiaková (Kan.) 52,70, 3. Sarah Sjöströmová (Švéd.) 52,99, 4. Bronte Campbellová (Aus.) 53,04, 5. Ranomi Kromowidjojová (Hol.) 53,08, 6. Cate Campbellová (Aus.) 53,24, 7. Abbey Weitzelová (USA) 53,30, 8. Jeanette Ottesenová (Dán.) 53,36
200 m prsia:
1. Rie Kanetová (Jap.) 2:20,30, 2. Julia Jefimovová (Rus.) 2:21,97, 3. Š‘ Ťing-lin (Čína) 2:22,28, 4. Chloe Tuttonová (V. Brit.) 2:22,34, 5. Taylor McKeownová (Aus.) 2:22,43, 6. Molly Renshawová (V. Brit.) 2:22,72, 7. Kierra Smithová (Kan.) 2:23,19, 8. Rikke Möllererová Pedersenová (Dán.) 2:23,74
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
kvalifikačné skupiny mužov a žien (15.00, 20.30, 2.00 h už v piatok ráno), tajbrejk o účasť vo vyraďovacej časti (v prípade potreby, 4.00 h už v piatok ráno)
RAGBY – SEDMIČKOVÉ
Finále:
Fidži – Veľká Británia 43:7 (29:0)
O 3. miesto:
Japonsko – JAR 14:54 (7:21)
Semifinále:
Fidži – Japonsko 20:5 (10:5)
Veľká Británia – JAR 7:5 (0:5)
O 5. – 8. miesto:
Nový Zéland – Francúzsko 24:19 (5:12)
Argentína – Austrália 26:21 (5:21)
O 5. miesto:
Nový Zéland – Argentína 17:14 (5:0)
O 7. miesto:
Francúzsko – Austrália 12:10 (5:5)
O 9. miesto:
USA – Španielsko 24:12 (12:5)
O 11. miesto:
Brazília – Keňa 0:24 (0:12)
STOLNÝ TENIS
Dvojhra mužov – semifinále:
Ma Long (Čína-1) – Džun Mizutani (Jap.-4) 4:2 (5, 5, 5, -7, -10, 5)
Čang Ťi-kche (Čína-2) – Vladimir Samsonov (Biel.-7) 4:1 (9, 11, 10, -6, 9)
STREĽBA – ŽENY
športová puška 3×20
1. Barbara Englederová (Nem.) 458,6 b. – fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 583), 2. Čang Pin-pin 458,4 (582), 3. Tu Li (obe Čína) 447,4 (586), 4. Petra Zublasingová (Tal.) 437,7 (589 – rekord OH), 5. Olivia Hofmannová (Rak.) 424,5 (586), 6. Nina Christenová (Švaj.) 414,8 (586), 7. Adéla Bruns (ČR) 404,3 (582), 8. Najmeh Khedmatiová (Irán) 402,3 (583)
ŠERM – KORD ŽENSKÝCH DRUŽSTIEV
Finále:
Rumunsko – Čína 44:38
O 3. miesto:
Rusko – Estónsko 37:31
O 5. miesto:
USA – Kórejská republika 22:18
O 7. miesto:
Francúzsko – Ukrajina 45:38
Semifinále:
Čína – Estónsko 45:36
Rumunsko – Rusko 45:31
Štvrťfinále:
Čína – Ukrajina 42:34
Estónsko – Kórejská republika 27:26
Rusko – Francúzsko 44:41
Rumunsko – USA 24:23
ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA
finále viacboja žien
1. Simone Bilesová 62,198 bodu (preskok: 15,866, bradlá: 14,966, kladina: 15,433, prostné: 15,933), 2. Alexandra Raismanová (obe USA) 60,098 (preskok: 15,633, bradlá: 14,166, kladina: 14,866, prostné: 15,433), 3. Alija Mustafinová (Rus.) 58,665 (preskok: 15,200, bradlá: 15,666, kladina: 13,866, prostné: 13,933), 4. Šang Čchun-sung (Čína) 58,549, 5. Elsabeth Blacková (Kan.) 58,298, 6. Wang Jen (Čína) 58,032, 7. Jessica Lópezová Arochová (Ven.) 57,966, 8. Asuka Teramotová (Jap.) 57,965, …v kvalifikácii: 45. Barbora Mokošová (SR) 52,799 (preskok: 13,933, bradlá: 13,800, kladina: 12,033, prostné: 13,033) – nepostúpila do finále
TENIS
Dvojhra mužov – 3. kolo (osemfinále):
Kei Nišikori (Jap.-4) – Andrej Martin (SR) 6:2, 6:2 za 66 minút
Andy Murray (V. Brit.-2) – Fabio Fognini (Tal.) 6:1, 2:6, 6:3
Rafael Nadal (Šp.-3) – Gilles Simon (Fr.-15) 7:6 (5), 6:3
Gael Monfils (Fr.-6) – Marin Čilič (Chor.-9) 6:7 (8), 6:3, 6:4
Thomaz Bellucci (Braz.) – David Goffin (Belg.-8) 7:6 (10), 6:4
Roberto Bautista-Agut (Šp.-10) – Gilles Muller (Lux.) 6:4, 7:6 (4)
Steve Johnson (USA-12) – Jevgenij Donskoj (Rus.) 6:1, 6:1
Juan Martín Del Potro (Arg.) – Taro Daniel (Jap.) 6:7 (4), 6:1, 6:2
Štvorhra mužov – semifinále:
Florin Mergea, Horia Tecau (Rum.-5) – Steve Johnson, Jack Sock (USA) 6:3, 7:5
Marc López, Rafael Nadal (Šp.-6) – Daniel Nestor, Vasek Pospisil (Kan.-7) 7:6 (1), 7:6 (4)
Dvojhra žien – štvrťfinále:
Angelique Kerberová (Nem.-2) – Johanna Kontová (V. Brit.-10) 6:1, 6:2
Madison Keysová (USA-7) – Daria Kasatkinová (Rus.) 6:3, 6:1
Petra Kvitová (ČR-11) – Elina Svitolinová (Ukr.-15) 6:2, 6:0
Mónica Puigová (Portor.) – Laura Siegemundová (Nem.) 6:1, 6:1
Štvorhra žien – štvrťfinále:
Timea Bacsinszká, Martina Hingisová (Švaj.-5) – Čchan Chao-čching, Čchan Jüng-ťan (Taiw.-3) 6:3, 6:0
Barbora Strýcová, Lucie Šafářová (ČR) – Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-8) 4:6, 6:4, 6:4
Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR-6) – Daria Kasatkinová, Svetlana Kuznecovová (Rus.) 6:1, 4:6, 7:5
Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-7) – Garbine Muguruzová-Blancová, Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-4) 6:3, 6:4
Miešaná štvorhra – 1. kolo:
Teliana Pereirová, Marcelo Melo (Braz.) – Caroline Garciová, Nicolas Mahut (Fr.-1) 7:6 (4), 7:6 (1)
Lucie Hradecká, Radek Štěpánek (ČR) – Garbine Muguruzová-Blancová, Rafael Nadal (Šp.-3) bez boja, Španieli nenastúpili
Sania Mirzová, Rohan Bopanna (India-4) – Samantha Stosurová, John Peers (Aus.) 7:5, 6:4
Venus Williamsová, Rajeev Ram (USA) – Kiki Bertensová, Jean-Julien Rojer (Hol.) 6:7 (4), 7:6 (3), 10:8 (zápasový tajbrejk)
Heather Watsonová, Andy Murray (V. Brit.) – Carla Suárezová-Navarrová, David Ferrer (Šp.) 6:3, 6:3
Bethanie Matteková-Sandsová, Jack Sock (USA) – Johanna Kontová, Jamie Murray (V. Brit.) 6:4, 6:3
Irina-Camelia Begová, Horia Tecau (Rum.) – Agnieszka Radwanská, Lukasz Kubot (Poľ.) 4:6, 7:6 (1), 10:8 (zápasový tajbrejk)
Roberta Vinciová, Fabio Fognini (Tal.) – Kristina Mladenovicová, Pierre-Hugues Herbert (Fr.-2) 6:4, 3:6, 10:8 (zápasový tajbrejk)
VESLOVANIE – MUŽI
dvojskif:
1. Martin Sinkovič, Valent Sinkovič (Chor.) 6:50,28, 2. Mindaugas Griškonis, Saulius Ritter (Lit.) 6:51,39, 3. Kjetil Borch, Olaf Tufte (Nór.) 6:53,25, 4. Francesco Fossi, Romano Battisti (Tal.) 6:57,10, 5. Jonathan Walton, John Collins (V. Brit.) 7:01,25, 6. Hugo Boucheron, Matthieu Androdias (Fr.) 7:02,06
párová štvorveslica:
1. Nemecko 6:06,81, 2. Austrália 6:07,96, 3. Estónsko 6:10,65, 4. Poľsko 6:12,09, 5. Veľká Británia 6:13,08, 6. Ukrajina 6:16,30
dvojveslica bez kormidelníka:
1. Eric Murray, Hamish Bond (N. Zél.) 6:59,71, 2. Lawrence Brittain, Shaun Keeling (JAR) 7:02,51, 3. Giovanni Abagnale, Marco Di Costanzo (Tal.) 7:04,52, 4. Alan Sinclair, Stewart Innes (V. Brit.) 7:07,99, 5. Germain Chardin, Dorian Mortelette (Fr.) 7:09,91, 6. Spencer Turrin, Alexander Lloyd (Aus.) 7:11,60
štvorveslica bez kormidelníka ľahkých váh:
1. Švajčiarsko 6:20,51, 2. Dánsko 6:21,97, 3. Francúzsko 6:22,85, 4. Taliansko 6:25,52, 5. Nový Zéland 6:28,14, 6. Grécko 6:36,47
VESLOVANIE – ŽENY
dvojskif:
1. Magdalena Fularczyková-Kozlowská, Natalia Madajová (Poľ.) 7:40,10, 2. Victoria Thornleyová, Katherine Graingerová (V. Brit.) 7:41,05, 3. Donata Vištartaite, Milda Valčiukaite (Lit.) 7:43,76, 4. Aikaterini Nikolaidouová, Sofia Asoumanakiová (Gréc.) 7:48,62, 5. Héléne Lefebvreová, Elodie Raverová-Scaramozzinová (Fr.) 7:52,03, 6. Meghan O´Learyová, Ellen Tomeková (USA) 8:06,18
párová štvorveslica:
1. Nemecko 6:49,39, 2. Holandsko 6:50,33, 3. Poľsko 6:50,86, 4. Ukrajina 6:56,09, 5. USA 6:57,67, 6. Čína 6:59,45
VODNÉ PÓLO – ŽENY
A-skupina:
Rusko – Brazília 14:7 (2:4, 2:0, 4:2, 6:1)
Taliansko – Austrália 8:7 (4:2, 0:1, 2:3, 2:1)
Tabuľka:
1. Taliansko 2 2 0 0 17:10 4
2. Austrália 2 1 0 1 21:12 2
3. Rusko 2 1 0 1 18:21 2
4. Brazília 2 0 0 2 10:23 0
B-skupina:
Čína – USA 4:12 (1:4, 0:3, 2:3, 1:2)
Španielsko – Maďarsko 11:10 (2:2, 4:4, 4:1, 1:3)
Tabuľka:
1. USA 2 2 0 0 23:8 4
2. Maďarsko 2 1 0 1 23:22 2
3. Španielsko 2 1 0 1 15:21 2
4. Čína 2 0 0 2 15:25 0
VODNÝ SLALOM
C2 – finále: 1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (SR) 101,58 s (0), 2. David Florence, Richard Hounslow (V. Brit.) 102,01 (0), 3. Gauthier Klauss, Mathieu Péché (Fr.) 103,24 (0), 4. Franz Anton, Jan Benzien (Nem.) 103,58 (0), 5. Piotr Szczepanski, Marcin Pochwala (Poľ.) 104,97 (0), 6. Michail Kuznecov, Dmitrij Larionov (Rus.) 106,70 (0), 7. Luka Božič, Sašo Taljat (Slovin.) 107,73 (2), 8. Jonáš Kašpar, Marek Šindler (ČR) 108,35 (4)
K1 ženy – finále: 1. Maialen Chourrautová (Šp.) 98,65 (0), Luuka Jonesová (N. Zél.) 101,82 (0), 3. Jessica Foxová (Aus.) 102,49 (2), 4. Jana Dukátová (SR) 103,86 (2), 5. Corinna Kuhnleová (Rak.) 104,75 (4), 6. Fiona Pennieová (V. Brit.) 105,70 (4), 7. Melanie Pfeiferová (Nem.) 106,89 (2), 8. Stefanie Hornová (Tal.) 107,22 (2)
VOLEJBAL – MUŽI
A-skupina:
Kanada – Francúzsko 0:3 (-19, -16, -19)
Taliansko – Mexiko 3:0 (17, 13, 17)
Brazília – USA 1:3 (-20, -23, 20, -20)
Tabuľka:
1. Taliansko 3 3 0 9:1 9
2. Francúzsko 3 2 1 6:3 6
3. Brazília 3 2 1 7:5 6
4. Kanada 3 1 2 4:6 3
———————————–
5. USA 3 1 2 4:7 3
6. Mexiko 3 0 3 1:9 0
B-skupina:
Irán – Kuba 3:0 (21, 29, 16)
Rusko – Egypt 3:0 (11, 17, 9)
Poľsko – Argentína 3:0 (21, 19, 35)
Tabuľka:
1. Poľsko 3 3 0 9:2 8
2. Rusko 3 2 1 7:4 6
3. Argentína 3 2 1 6:4 6
4. Irán 3 1 2 5:6 4
———————————–
5. Egypt 3 1 2 3:6 3
6. Kuba 3 0 3 1:9 0
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
12. augusta 2016